10 dobrých mravů, kterými potěšíte obyvatele Sanorini

Sanoriňané jsou srdečný národ, který vás vždycky přijme s otevřenou náručí. Nikdo se tu nebojí, že je přistěhovalec připraví o práci, protože místní o ni zase tolik nestojí. Návštěvníkům ostrova se toleruje téměř vše, existují však jistá pravidla, kterých se můžete držet. Nebo taky nemusíte.

Fikce

1. Nevstávejte dříve než v deset hodin.

Člověk, který se na ulici ocitne před desátou, je považován za pobudu a rušitele nočního klidu a na hlavě mu v extrémních případech a navzdory mírumilovnosti občanů může přistát sprška ledové vody.

2. Předstírejte, že věříte sanorinským bájím.

Ostrov Sanorini je opředen mnoha mýty, o kterých místní obyvatelé rádi a často vyprávějí. Je možné, že uslyšíte hned několik verzí stejných příběhů. Nenechte se tím zmást, vypravěče neopravujte a naslouchejte ho zájmem. Nepřesnosti a logické kiksy zcela přejděte.

3. Nepřehánějte to s aktivním způsobem života.

Obyvatelé Sanorini jsou zvyklí na poklidný tok dnů a výrazný pohyb je může vyvést z míry. Zaznamenán je i případ, kdy jeden místní rybář schovával fanouškům joggingu tenisky, aby nemohli běhat, protože ho „ruší při jeho rozjímání”.

4. Nezapomínejte na fakt, že v DNA Sanoriňanů je pevně ukotven smysl pro jisté lelkování.

Čas tu opravdu nehraje moc velkou roli. Týden, měsíc, hodina… Einstein by koukal, jak moc je tu čas relativní!

5. Sanoriňané jsou velmi pyšní na své tradice.

Nevysmívejte se jim, byť by vám alegorický vůz ve tvaru nosu na tradičních Slizničních slavnostech přišel poněkud legrační.

6. Nenapomínejte Sanoriňany, kteří vám něco slíbili, ale zatím to neudělali.

Oni to udělají, jen se neví kdy. Viz bod 4.

7. Úsměvem tady rozhodně nic nezkazíte.

Je dobré naučit se pár základních frází, ale krásně se domluvíte i prostřednictvím jednoduché gestikulace a mimiky.

8. Osvojte si zdejší optimistický přístup k životu.

Když se vás Sanoriňan zeptá, jak se máte, vaše odpověď „Nic moc” ho může ranit. Typický ostrovan vám na konci dne, kdy mu vyhořela stodola, ztratilo se prase i manželka, zavařil motor a prohrál v šachu, odpoví: „Možná jsem měl už lepší dny, ale tenhle je taky fajn.” Zkuste to taky!

9. Nechtějte toho moc.

Někteří turisté, navyklí oběhnout všechny turistické památky Paříže za dva dny, mohou být zklamáni, když jim místní turistický průvodce za týden ukáže pouze jednu sochu a jednu pláž (nejspíš tu, která je nejblíž jeho obydlí).

10. Neodmítejte místní pochoutky.

Speciality jako marinovaný beraní jazyk, kaše z tuňáčích ploutví nebo pražené ještěrčí ocásky možná nezní jako ta nejbožštější mana, ale na druhou stranu o nich můžete ještě dlouho vyprávět.

Také čtěte

Na Sanorini nemusíte bývať len v hoteli
04.12.2017, Fikce

Na Sanorini nemusíte bydlet jen v hotelu

Na Sanorini jsou celkem tři hotely, které jsou na turisty více – či spíše méně – připravené. A pak jsou tu i další alternativy.

Ideálne miesto pre žiadosť o ruku? Obelisk na Sanorini pri západe slnka
01.11.2017, Fikce

Ideální místo pro žádost o ruku? Obelisk na Sanorini při západu slunce

Na jižním cípu ostrova Sanorini se nachází obelisk ve tvaru nosu. Pokud se k němu vydáte, počítejte s tím, že je to dost do kopce.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.