Politika na Sanorini

První prezidentské volby na Sanorini se konaly v roce 1990, ale skončily fiaskem. Nikdo totiž nekandidoval. A tak se Sanoriňané v referendu o rok později jednohlasně (až na pasáka ovcí Nikolase Tatopulose, který chtěl v prezidentských volbách kandidovat a zaspal registraci) shodli, že budou fungovat bez prezidenta.

Fikce

Jednou za pět let se volí nová vláda, složená z těchto ministerstev – Ministerstvo odpočinku, Ministerstvo čerstvého vzduchu, Ministerstvo pohody, Ministerstvo turistiky, Ministerstvo obchodu a Ministerstvo kultury. Ministerstvo financí a školství byly zrušeny, protože nikdo pořádně nevěděl, jaké mají dotyční ministři pravomoci a povinnosti.

Na Sanorini tak posunuli ekonomický výraz „volný trh“ na další úroveň a jejich ekonomiku a měnu nikdo nereguluje. Koneckonců, klasickou ekonomickou teorii Laissez-Faire neboli nechat věcem na trhu volný průběh vymysleli už před tisíci lety staří Sanoriňané a až v 18. století jim tuto teorii ukradli a okopírovali Francouzi.

Také čtěte

Příroda na Sanorini: Místa, která musíte vidět
01.11.2017, Fikce

Příroda na Sanorini: Místa, která musíte vidět (nebo také nemusíte)

Ostrov Sanorini oplývá mnoha dechberoucími krásami: vodopády, hluboká údolí, křišťálově čisté zátoky, olivové háje… Těmto nádherným místům navíc nehrozí zkáza, místní je navštěvují pouze sporadicky. Jsou totiž raději doma.

Jak rozeznáte chřipku od nachlazení? Sledujte těchto 5 ukazatelů
10.01.2018, Fakta

Jak rozeznáte chřipku od nachlazení? Sledujte těchto 5 ukazatelů

Zatímco nachlazení je víceméně neškodné, chřipku byste rozhodně neměli podceňovat, nýbrž léčit v posteli. Zjistěte, jak je od sebe rozeznáte.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.