Politika na Sanorini

První prezidentské volby na Sanorini se konaly v roce 1990, ale skončily fiaskem. Nikdo totiž nekandidoval. A tak se Sanoriňané v referendu o rok později jednohlasně (až na pasáka ovcí Nikolase Tatopulose, který chtěl v prezidentských volbách kandidovat a zaspal registraci) shodli, že budou fungovat bez prezidenta.

Fikce

Jednou za pět let se volí nová vláda, složená z těchto ministerstev – Ministerstvo odpočinku, Ministerstvo čerstvého vzduchu, Ministerstvo pohody, Ministerstvo turistiky, Ministerstvo obchodu a Ministerstvo kultury. Ministerstvo financí a školství byly zrušeny, protože nikdo pořádně nevěděl, jaké mají dotyční ministři pravomoci a povinnosti.

Na Sanorini tak posunuli ekonomický výraz „volný trh“ na další úroveň a jejich ekonomiku a měnu nikdo nereguluje. Koneckonců, klasickou ekonomickou teorii Laissez-Faire neboli nechat věcem na trhu volný průběh vymysleli už před tisíci lety staří Sanoriňané a až v 18. století jim tuto teorii ukradli a okopírovali Francouzi.

Také čtěte

Zázračný eukalyptus: Pomáhá proti rýmě i bolestem hlavy
30.08.2017, Fakta

Eukalyptový olej uleví při rýmě i bolestech svalů

Eukalyptus je strom původem z Austrálie a olej z něj se už pěknou řádku let využívá jako přísada do přípravků proti kašli a nachlazení. Eukalyptový olej ale najdete třeba i v ústních vodách či mastech přinášejících úlevu od bolestí svalů a kloubů.

Nečekaná noční návštěva
31.01.2018, Fikce

Nečekaná noční návštěva

Po náročném večeru na pláži a podivné snídani i celém zbytku dne, kdy na mě obyvatelstvo celého Sanorini koukalo tak, jako kdybych jim zavedla povinnou pracovní dobu, jsem se konečně dostala do postele. Vzbudilo mě prudké bušení na dveře pokoje.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.