Politika na Sanorini

První prezidentské volby na Sanorini se konaly v roce 1990, ale skončily fiaskem. Nikdo totiž nekandidoval. A tak se Sanoriňané v referendu o rok později jednohlasně (až na pasáka ovcí Nikolase Tatopulose, který chtěl v prezidentských volbách kandidovat a zaspal registraci) shodli, že budou fungovat bez prezidenta.

Fikce

Jednou za pět let se volí nová vláda, složená z těchto ministerstev – Ministerstvo odpočinku, Ministerstvo čerstvého vzduchu, Ministerstvo pohody, Ministerstvo turistiky, Ministerstvo obchodu a Ministerstvo kultury. Ministerstvo financí a školství byly zrušeny, protože nikdo pořádně nevěděl, jaké mají dotyční ministři pravomoci a povinnosti.

Na Sanorini tak posunuli ekonomický výraz „volný trh“ na další úroveň a jejich ekonomiku a měnu nikdo nereguluje. Koneckonců, klasickou ekonomickou teorii Laissez-Faire neboli nechat věcem na trhu volný průběh vymysleli už před tisíci lety staří Sanoriňané a až v 18. století jim tuto teorii ukradli a okopírovali Francouzi.

Také čtěte

Lze se nadobro zbavit alergie? Ano – díky alergenové imunoterapii
10.04.2018, Fakta

Lze se nadobro zbavit alergie? Ano – díky alergenové imunoterapii

Ať už jste alergičtí na pyl, roztoče anebo třeba na zvířecí srst, mohla by vás zajímat metoda zvaná alergenová imunoterapie. Jde o jediný způsob léčby, který se zaměřuje na příčinu alergie a může vás jí úplně zbavit.

4 rady pro pobyt v přírodě s dětmi
03.05.2018, Fakta

4 rady pro pobyt v přírodě s dětmi

Co dělat pro to, abyste si výlet v přírodě s dětmi užili a neskončilo to pláčem? Zjistíte v článku.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.