Proč Sanoriňané nestonají? Tajemství odhaleno!

Absence rýmy, potíží s dýchacími cestami a kašle na Sanorini – to je věc, která mnohým nedá spát. I proto se jistý Bulhar Boyko Burgas rozhodl, že celé věci přijde na kloub. Ponořil se do studia historických pramenů v Sanorinském ústavu pro historii a po přečtení všech tří svazků v archivu učinil přelomový objev.

Fikce

Sanoriňané nestonají nejen díky prostředí, v němž žijí, ale i díky svému životnímu stylu!

Spánek, aktivita, odpočinek

Imunitu zhoršuje nedostatek odpočinku, ale zároveň i nedostatek aktivity. Sanoriňané dlouze spí, hodně odpočívají, ale nejsou líní dojít do města za přáteli nebo se hodiny procházet olivovými háji. Nalezli tak skutečnou rovnováhu mezi lenošením a sportem.

Jídla ani málo, ani moc

„Střídmost je jediná vlastnost, které nemůže být nikdy moc,“ řekl kdysi sanorinský mudrc Kléfaistos. A taky se dožil 112 let a dva měsíce před smrtí dělal přemety! Přemíra škodí, ovšem hladověním tělu dobře taky neuděláte.

Hodně vody, středně vína, málo rakije

Na Sanorini má u sebe každý kožený vak s vodou (PET lahve tu byly zamítnuty pro svou ekologickou zátěž) a denně vypije nejméně dva litry. Víno se tu pije také, ale střídmě. A ostřejší alkohol je vyhrazen jenom pro slavnostní příležitosti.

Kromě životního stylu samozřejmě hraje důležitou roli sanorinský vzduch prosycený solí z moře. Ten sice nemáme, ale imunitu můžeme posilovat alespoň výše zmíněnými radami.

Také čtěte

Ako podporiť zdravie? Pite kiwi nápoj
01.11.2017, Fakta

Jak podpořit zdraví? Pijte kiwi nápoj

Že jako prevence nachlazení a viróz funguje strava plná vitaminů, asi tušíte. To naštěstí neznamená, že musíte denně sníst kilo ovoce a zeleniny. Máme pro vás totiž recept na vynikající drink, který je zároveň vitaminovou bombou.

Sanorinská moudra pro lepší život
30.08.2017, Fikce

Sanorinská moudra pro lepší život

S klidem v duši se nenarodíte, ten si musíte vypěstovat. A pak si ho hýčkat.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.