Proč Sanoriňané nestonají? Tajemství odhaleno!

Absence rýmy, potíží s dýchacími cestami a kašle na Sanorini – to je věc, která mnohým nedá spát. I proto se jistý Bulhar Boyko Burgas rozhodl, že celé věci přijde na kloub. Ponořil se do studia historických pramenů v Sanorinském ústavu pro historii a po přečtení všech tří svazků v archivu učinil přelomový objev.

Fikce

Sanoriňané nestonají nejen díky prostředí, v němž žijí, ale i díky svému životnímu stylu!

Spánek, aktivita, odpočinek

Imunitu zhoršuje nedostatek odpočinku, ale zároveň i nedostatek aktivity. Sanoriňané dlouze spí, hodně odpočívají, ale nejsou líní dojít do města za přáteli nebo se hodiny procházet olivovými háji. Nalezli tak skutečnou rovnováhu mezi lenošením a sportem.

Jídla ani málo, ani moc

„Střídmost je jediná vlastnost, které nemůže být nikdy moc,“ řekl kdysi sanorinský mudrc Kléfaistos. A taky se dožil 112 let a dva měsíce před smrtí dělal přemety! Přemíra škodí, ovšem hladověním tělu dobře taky neuděláte.

Hodně vody, středně vína, málo rakije

Na Sanorini má u sebe každý kožený vak s vodou (PET lahve tu byly zamítnuty pro svou ekologickou zátěž) a denně vypije nejméně dva litry. Víno se tu pije také, ale střídmě. A ostřejší alkohol je vyhrazen jenom pro slavnostní příležitosti.

Kromě životního stylu samozřejmě hraje důležitou roli sanorinský vzduch prosycený solí z moře. Ten sice nemáme, ale imunitu můžeme posilovat alespoň výše zmíněnými radami.

Také čtěte

Jak poznat pylovou alergii? Zaměřte se na těchto 5 příznaků
12.03.2018, Fakta

Jak poznat pylovou alergii? Zaměřte se na těchto 5 příznaků

Příznaky alergické rýmy bývají velmi podobné projevům té „obyčejné“ – zejména v počátcích. Sledujte těchto pět ukazatelů a bezpečně je od sebe rozeznejte.

Ideálne miesto pre žiadosť o ruku? Obelisk na Sanorini pri západe slnka
01.11.2017, Fikce

Ideální místo pro žádost o ruku? Obelisk na Sanorini při západu slunce

Na jižním cípu ostrova Sanorini se nachází obelisk ve tvaru nosu. Pokud se k němu vydáte, počítejte s tím, že je to dost do kopce.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.