Proč Sanoriňané nestonají? Tajemství odhaleno!

Absence rýmy, potíží s dýchacími cestami a kašle na Sanorini – to je věc, která mnohým nedá spát. I proto se jistý Bulhar Boyko Burgas rozhodl, že celé věci přijde na kloub. Ponořil se do studia historických pramenů v Sanorinském ústavu pro historii a po přečtení všech tří svazků v archivu učinil přelomový objev.

Fikce

Sanoriňané nestonají nejen díky prostředí, v němž žijí, ale i díky svému životnímu stylu!

Spánek, aktivita, odpočinek

Imunitu zhoršuje nedostatek odpočinku, ale zároveň i nedostatek aktivity. Sanoriňané dlouze spí, hodně odpočívají, ale nejsou líní dojít do města za přáteli nebo se hodiny procházet olivovými háji. Nalezli tak skutečnou rovnováhu mezi lenošením a sportem.

Jídla ani málo, ani moc

„Střídmost je jediná vlastnost, které nemůže být nikdy moc,“ řekl kdysi sanorinský mudrc Kléfaistos. A taky se dožil 112 let a dva měsíce před smrtí dělal přemety! Přemíra škodí, ovšem hladověním tělu dobře taky neuděláte.

Hodně vody, středně vína, málo rakije

Na Sanorini má u sebe každý kožený vak s vodou (PET lahve tu byly zamítnuty pro svou ekologickou zátěž) a denně vypije nejméně dva litry. Víno se tu pije také, ale střídmě. A ostřejší alkohol je vyhrazen jenom pro slavnostní příležitosti.

Kromě životního stylu samozřejmě hraje důležitou roli sanorinský vzduch prosycený solí z moře. Ten sice nemáme, ale imunitu můžeme posilovat alespoň výše zmíněnými radami.

Také čtěte

Sanorinská kinematografie
30.08.2017, Fikce

Sanorinská kinematografie

Sanorinská kinematografie se zrodila až ve chvíli, kdy bylo na ostrově otevřené první kino. Předtím nemělo smysl natáčet filmy, protože nebylo, kde je promítat.

18.12.2017, Fikce

Video: Ostrý čich

Mít ostrý čich a nos bez rýmy je skvělá věc. Tedy aspoň většinou.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.