Sanorinská kinematografie

Sanorinská kinematografie se zrodila až ve chvíli, kdy bylo na ostrově otevřené první kino. Předtím nemělo smysl natáčet filmy, protože nebylo, kde je promítat.

Fikce

Kino nakonec vzniklo na zahradě místního řezníka Mamase Papasose poté, co na zeď protějšího domu natáhl bílé prostěradlo. Hned první promítaný snímek sklidil nevídaný ohlas vyprodaného sálu o kapacitě 20 diváků. Jmenoval se Ostře sledované souvlaki a režíroval ho režisér Georges Lukasos. Děj se točí okolo nově otevřené restaurace v centru Sanorini a v hlavní roli kuchaře Fokase Kallistratose se představuje kuchař Fokas Kallistratos.

Dalším sanorinským filmem, který zaznamenal velký úspěch, byl druhý z celkem pěti existujících sanorinských filmů. Jmenuje se Slunce, seno, tzatziki a vtipně reflektuje život obyčejných Sanoriňanů, jejich strasti a radosti. Jednou z nejpůsobivějších scén tohoto filmu, která už stihla vstoupit do historie a stát se kultovní, je dvouhodinový záběr na spícího hlavního hrdinu. Fascinující podtext socioekonomických problémů na pozadí tmavé ložnice nastavuje zrcadlo světu, kde je dolar alfou a omegou. Neměli bychom zapomenout ani na zfilmovanou klasiku Hledání ztracené rýmy, polodokumentární fresku mapující historii Sanorini jako ostrova, kde se nevyskytuje nejčastější a nejzákeřnější choroba horních cest dýchacích.

Také čtěte

4 ranní rituály, které nabudí vaši obranyschopnost
20.01.2018, Fakta

4 ranní rituály, které nabudí vaši obranyschopnost

Když si zvyknete vyhradit si ráno pár minutek našim rituálům, uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe!

5+1 rada, ako na peľovú alergiu
02.03.2018, Fakta

5+1 rada, jak na pylovou alergii

Jakmile se oteplí, začínají kvést různé byliny a stromy, které produkují alergizující pyly. Co dělat, abyste minimalizovali nepříjemné projevy takzvané senné rýmy?

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.