Jak se dostat na Sanorini

Do ráje středomořského klidu se můžete dostat třemi cestami. Každá z nich má však nějaké ty nevýhody.

Fikce

Letadlo

Nejpohodlnější a nejrychlejší cesta na Sanorini je jednoznačně letadlem s příletem na mezinárodní letiště Paprikose Poposopulise. Tedy mohla by být. Bohužel jeho výstavba, s nadšením schválená obyvateli hned druhý den po letu bratří Wrightů, dosud nezačala. Ne nadarmo se na Sanorini místo „stavět si vzdušné zámky“ používá spíše „stavět vzdušný přístav“. A přidělený mezinárodní kód letiště je svým způsobem také trefný – PAK.

Loď

Na rozdíl od vzdušného přístavu se Sanoriňanům ten námořní vybudovat podařilo. Rádi totiž, především ve dnech volna, což jsou všechny dny, vyrážejí na loďkách podél malebného pobřeží ostrova pozorovat svá zavřená oční víčka. Do mariny hlavního města připlouvají denně dva trajekty z pevniny. Jiná větší plavidla nejsou v okolí Sanorini povolena od nehody výletní lodi Costa Commedia, jejíž pohlednou akrobatickou sestavu u pobřeží pod vedením italského mistra zakončil tragicky neúspěšný pokus o eskymáka.

Plavání

Opravdoví sportovci se mohou na Sanorini pokusit doplavat vlastními silami. Tuto cestu nicméně nedoporučujeme, opovržlivé výrazy místních nad takovouto zrůdně přehnanou aktivitou za to opravdu nestojí.

Také čtěte

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví
07.05.2018, Fakta

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví

Ať už plánujete jednodenní výlet za město, nebo třeba týdenní dovolenou v Tatrách, bude se vám hodit náš seznam. Obsahuje na první pohled možná nepotřebné věci, v krizi vám ale právě ty prokážou nedocenitelnou službu!

jak se dostat na sanorini
30.08.2017, Fikce

Jak se dostat na Sanorini

Do ráje středomořského klidu se můžete dostat třemi cestami. Každá z nich má však nějaké ty nevýhody.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.