Slavné osobnosti Sanorini

Ačkoliv se na tomto ostrově kult osobnosti nepěstuje, existuje pár sanorinských obyvatel, kteří jsou známější než ostatní. Pojďme si je představit, ať víte, koho tu na dovolené žádat o autogram nebo výklad snů.

Fikce

Železný Zenon

Oficiálně nejsilnější muž ostrova Sanorini dokázal v devadesátých letech levou rukou přeprat lokálního kocoura Ferdose, který mu chtěl ukrást suvlaki, které držel v ruce pravé. Také zabránil katastrofě, když při jedné silné bouřce zachytil padající olivovník.

Hustopulos z Dhákuru

Hustopulos je oblíbeným sanorinským sportovcem. Vyniká v šachu, líném tenisu a lukostřelbě. Proslul také svou krásou a slabostí pro ženy, kvůli čemuž jsou jeho milostné eskapády tučným soustem pro místní bulvár.

Exodus Lampasaku

Exodus je známý sanorinský komik, vystupující ve své one man show „Lampasákoviny”. Proslul především černým humorem. Skvrnkou na jeho pověsti je pouze to, že občas musí být show z důvodu jeho nepřítomnosti zrušena.

Euridika Krutónová a její skupina Krutónos

Euridika vyhrála první kolo národní pěvecké soutěže s autorskou písní „Sanorini, dýchej, do slunce se dívej”, která se – samozřejmě až po sanorinské hymně – stala nejhranějším hitem v místním rozhlase. Ani vy ji z hlavy jen tak nevyženete!

Artemis z Efesu

Pokud uvažujete nad tím, že byste chtěli znát svou budoucnost, navštivte vědmu Artemis. A nemusíte se ničeho bát, optimismus sanorinských občanů se nevyhnul ani jí. Vaše budoucnost je zářivá jako její křišťálová věštecká koule! 🙂

Hipokris Houdiniadu

Hipokris je nejznámější sanorinský kouzelník, spiritista a eskapolog. Proslavil se hlavně trikem, kdy do pěti minut promění džbánek vína v džbánek prázdný. Občas také zmizí dřív, než se vůbec objeví.

 

Také čtěte

Neuvěřitelné zázraky sanorinského zemědělství
03.01.2018, Fikce

Neuvěřitelné zázraky sanorinského zemědělství

Když se Sanoriňan chce stát zemědělcem, nemusí pro to nic moc udělat. Na ostrově totiž ovoce i zelenina rostou samy od sebe, a každý tak má bohatou úrodu zajištěnou. Říkáte si, jak je to možné?

3 věci, které děláte, a možná netušíte, že si jimi oslabujete imunitu
11.06.2018, Fakta

3 věci, které děláte, a možná netušíte, že si jimi oslabujete imunitu

Imunita je schopnost organismu bránit se proti „škodlivinám“ zevnitř (například nádorovým buňkám), ale také těm zvenčí, jako třeba virům či bakteriím. Jestli tedy nechcete být nemocní, musíte o svůj imunitní systém pečovat! Jak na to?

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.