Slavné osobnosti Sanorini

Ačkoliv se na tomto ostrově kult osobnosti nepěstuje, existuje pár sanorinských obyvatel, kteří jsou známější než ostatní. Pojďme si je představit, ať víte, koho tu na dovolené žádat o autogram nebo výklad snů.

Fikce

Železný Zenon

Oficiálně nejsilnější muž ostrova Sanorini dokázal v devadesátých letech levou rukou přeprat lokálního kocoura Ferdose, který mu chtěl ukrást suvlaki, které držel v ruce pravé. Také zabránil katastrofě, když při jedné silné bouřce zachytil padající olivovník.

Hustopulos z Dhákuru

Hustopulos je oblíbeným sanorinským sportovcem. Vyniká v šachu, líném tenisu a lukostřelbě. Proslul také svou krásou a slabostí pro ženy, kvůli čemuž jsou jeho milostné eskapády tučným soustem pro místní bulvár.

Exodus Lampasaku

Exodus je známý sanorinský komik, vystupující ve své one man show „Lampasákoviny”. Proslul především černým humorem. Skvrnkou na jeho pověsti je pouze to, že občas musí být show z důvodu jeho nepřítomnosti zrušena.

Euridika Krutónová a její skupina Krutónos

Euridika vyhrála první kolo národní pěvecké soutěže s autorskou písní „Sanorini, dýchej, do slunce se dívej”, která se – samozřejmě až po sanorinské hymně – stala nejhranějším hitem v místním rozhlase. Ani vy ji z hlavy jen tak nevyženete!

Artemis z Efesu

Pokud uvažujete nad tím, že byste chtěli znát svou budoucnost, navštivte vědmu Artemis. A nemusíte se ničeho bát, optimismus sanorinských občanů se nevyhnul ani jí. Vaše budoucnost je zářivá jako její křišťálová věštecká koule! 🙂

Hipokris Houdiniadu

Hipokris je nejznámější sanorinský kouzelník, spiritista a eskapolog. Proslavil se hlavně trikem, kdy do pěti minut promění džbánek vína v džbánek prázdný. Občas také zmizí dřív, než se vůbec objeví.

 

Také čtěte

Sanorini
20.10.2017, Fikce

Video: Legenda o ostrově Sanorini

Vlasilis a Eniké Onosisovi jsou Sanoriňané jako poleno. Seznamte se a nechte se touto veselou dvojkou provést ostrovem Sanorini – jediným místem na Zemi, kde neznají rýmu.

Lze se nadobro zbavit alergie? Ano – díky alergenové imunoterapii
10.04.2018, Fakta

Lze se nadobro zbavit alergie? Ano – díky alergenové imunoterapii

Ať už jste alergičtí na pyl, roztoče anebo třeba na zvířecí srst, mohla by vás zajímat metoda zvaná alergenová imunoterapie. Jde o jediný způsob léčby, který se zaměřuje na příčinu alergie a může vás jí úplně zbavit.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.