Z historie Sanorini

Historie ostrova Sanorini se datuje od roku 765 BC, kdy slavný Paprikos Poposopulipos sjednotil Sanorini v jejich myšlenkovém boji proti starým Rýmanům.

Fikce

Ve vrcholný revoluční den Poposopulipos sepsal základní ustavující dokument ostrova, který jasně deklaroval, že všem občanům Sanorini jsou Rýmané lhostejní a že už se o nich nebudou zbytečně dlouze bavit, pakliže na ně nebudou útočit loďstvem, vojskem nebo slovem.

Dokument však nebyl tím jediným, co napomohlo porážce Rýmanů. Ke stejnému roku se totiž datuje i vynález převratného objevu – nosního spreje s mořskou vodou. Tento objev vznikl vlastně náhodou – když se tenkrát hokynář Dimitris, toho času nastydlý, vracel domů ze Slavností octa, zakopl na pláži, vdechl mořskou vodu a domů již přišel s čistým nosem.

Zájem Rýmanů o ostrov v té době klesl natolik, že dále na Sanorini neútočili, neboť to nepovažovali za významné.

Sanoriňané si však liknavost Rýmanů vyložili po svém a dodnes věří, že Poposopuliposova odvaha přinesla kýžený efekt. Jeho památku oslavují každý rok 1. září, kdy pracují celý den, a to bez siesty.

sanorin aqua free baby cz

SANORIN® Aqua free baby, nosní sprej

Isotonický roztok mořské vody ve spreji, tlakový sprej 120ml v lahvičce s nosním aplikátorem.

Koupit Více

Také čtěte

5 věcí, které se naučíte na Sanorini
30.08.2017, Fikce

5 věcí, které se naučíte na Sanorini

Na Sanorini se nejezdí pouze za úlevou od rýmy. Můžete se tu naučit i spoustu věcí, které vám i po návratu z dovolené přijdou vhod.

Diel ôsmy – Slávnosť
15.11.2017, Fikce

Díl osmý – Slavnost

Každá žena sní o tom, že pro ni přijede princ na bílém koni. Nebo alespoň za volantem fungl nového bavoráku. Vlastně i procházka pěšky by pro princeznu byla celkem romantická.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.