Z historie Sanorini

Historie ostrova Sanorini se datuje od roku 765 BC, kdy slavný Paprikos Poposopulipos sjednotil Sanorini v jejich myšlenkovém boji proti starým Rýmanům.

Fikce

Ve vrcholný revoluční den Poposopulipos sepsal základní ustavující dokument ostrova, který jasně deklaroval, že všem občanům Sanorini jsou Rýmané lhostejní a že už se o nich nebudou zbytečně dlouze bavit, pakliže na ně nebudou útočit loďstvem, vojskem nebo slovem.

Dokument však nebyl tím jediným, co napomohlo porážce Rýmanů. Ke stejnému roku se totiž datuje i vynález převratného objevu – nosního spreje s mořskou vodou. Tento objev vznikl vlastně náhodou – když se tenkrát hokynář Dimitris, toho času nastydlý, vracel domů ze Slavností octa, zakopl na pláži, vdechl mořskou vodu a domů již přišel s čistým nosem.

Zájem Rýmanů o ostrov v té době klesl natolik, že dále na Sanorini neútočili, neboť to nepovažovali za významné.

Sanoriňané si však liknavost Rýmanů vyložili po svém a dodnes věří, že Poposopuliposova odvaha přinesla kýžený efekt. Jeho památku oslavují každý rok 1. září, kdy pracují celý den, a to bez siesty.

sanorin aqua free baby cz

SANORIN® Aqua free baby, nosní sprej

Isotonický roztok mořské vody ve spreji, tlakový sprej 120ml v lahvičce s nosním aplikátorem.

Koupit Více

Také čtěte

Propolis – všelék od včel
30.08.2017, Fakta

Propolis a jeho využití v léčbě

Jak napovídají důkazy, propolis užívali k léčbě už Egypťané, Řekové a Římané ve třetím století před naším letopočtem. Věděli, co dělají – tento včelí produkt údajně má vlastnosti podporující léčbu různých onemocnění.

Stvoření Sanorini – pravda, nebo hloupý mýtus?
29.01.2018, Fikce

Stvoření Sanorini – pravda, nebo hloupý mýtus?

Mýtus o stvoření světa se u starých Sanoriňanů zachoval pouze ve folklorním podání předávaným ústně. Zejména proto, že stejně jako ti současní byli staří Sanoriňané příliš líní na to, aby cokoliv zapsali.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.