Doprava na Sanorini

Když chcete na Sanorini sednout za volant, vůbec nepotřebujete řidičský průkaz!

Fikce

Sanorinská infrastruktura není právě dokonale vymyšlená. Často se stává, že silnice na sebe nenavazují nebo končí uprostřed ničeho, protože někdo byl prostě líný je dostavět. Existuje tam také pár kruhových objezdů, které mají jen jeden vjezd, jenž je zároveň výjezdem, a Sanoriňané po nich jezdí jen tak pro zábavu, když nemají odpoledne co dělat.

Na Sanorini nefungují žádná specifická pravidla silničního provozu a obecně platí, že kdo dřív vjede do křižovatky, ten má přednost. Mladí řidiči neabsolvují autoškolu a do provozu se zapojují tak, že hodně nahlas troubí. Kdo troubí, je nováčkem a je třeba si na něj dávat pozor.

Autonehody se na Sanorini neodehrávají, protože všichni jezdí maximální rychlostí 30 km/h – vyhovuje to jejich konstantně ospalé náladě a je to i bezpečné. Městskou hromadnou dopravu zajišťují starší nákladní auta s plošinou, která pojme ráno asi padesát Sanoriňanů, večer, když mají břicha plná ovčího sýru, asi o deset méně.

MHD je zadarmo, protože ztroskotaly pokusy o zpoplatnění a revizorskou kontrolu. Když totiž revizoři někoho nachytali, často byli líní vypisovat pokutu, a tak se žádné pokuty neudělovaly, až se přestalo platit i jízdné.

Také čtěte

Čo sú nosové panny, najväčší kultúrny artikel Sanorini?
24.02.2018, Fikce

Co jsou nosové panny, největší kulturní artikl Sanorini?

Jak známo, námořníci si po staletí předávají příběhy o mořských pannách. Někteří historici tvrdí, že mořské panny byly inspirovány kapustňáky nebo podobnými zvířaty. Na Sanorini ale všichni vědí, že mořské panny jsou inspirované pouze sanorinskými nosovými pannami.

10 dobrých mravů, kterými potěšíte obyvatele Sanorini
30.08.2017, Fikce

10 dobrých mravů, kterými potěšíte obyvatele Sanorini

Sanoriňané jsou srdečný národ, který vás vždycky přijme s otevřenou náručí. Nikdo se tu nebojí, že je přistěhovalec připraví o práci, protože místní o ni zase tolik nestojí. Návštěvníkům ostrova se toleruje téměř vše, existují však jistá pravidla, kterých se můžete držet. Nebo taky nemusíte.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.