Doprava na Sanorini

Když chcete na Sanorini sednout za volant, vůbec nepotřebujete řidičský průkaz!

Fikce

Sanorinská infrastruktura není právě dokonale vymyšlená. Často se stává, že silnice na sebe nenavazují nebo končí uprostřed ničeho, protože někdo byl prostě líný je dostavět. Existuje tam také pár kruhových objezdů, které mají jen jeden vjezd, jenž je zároveň výjezdem, a Sanoriňané po nich jezdí jen tak pro zábavu, když nemají odpoledne co dělat.

Na Sanorini nefungují žádná specifická pravidla silničního provozu a obecně platí, že kdo dřív vjede do křižovatky, ten má přednost. Mladí řidiči neabsolvují autoškolu a do provozu se zapojují tak, že hodně nahlas troubí. Kdo troubí, je nováčkem a je třeba si na něj dávat pozor.

Autonehody se na Sanorini neodehrávají, protože všichni jezdí maximální rychlostí 30 km/h – vyhovuje to jejich konstantně ospalé náladě a je to i bezpečné. Městskou hromadnou dopravu zajišťují starší nákladní auta s plošinou, která pojme ráno asi padesát Sanoriňanů, večer, když mají břicha plná ovčího sýru, asi o deset méně.

MHD je zadarmo, protože ztroskotaly pokusy o zpoplatnění a revizorskou kontrolu. Když totiž revizoři někoho nachytali, často byli líní vypisovat pokutu, a tak se žádné pokuty neudělovaly, až se přestalo platit i jízdné.

Také čtěte

Sanorini
18.04.2018, Fikce

Video: Kapesník

Jak to vypadá, když drží člověk poprvé v ruce kapesník a neví, k čemu slouží?

Diel ôsmy – Slávnosť
15.11.2017, Fikce

Díl osmý – Slavnost

Každá žena sní o tom, že pro ni přijede princ na bílém koni. Nebo alespoň za volantem fungl nového bavoráku. Vlastně i procházka pěšky by pro princeznu byla celkem romantická.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.