Ideální místo pro žádost o ruku? Obelisk na Sanorini při západu slunce

Na jižním cípu ostrova Sanorini se nachází obelisk ve tvaru nosu. Pokud se k němu vydáte, počítejte s tím, že je to dost do kopce.

Fikce

Z obelisku totiž spatříte ten nejkrásnější západ slunce, a tak sem každoročně vyráží spousta zamilovaných mládenců se svými slečnami, aby je požádali o ruku na tom nejromantičtějším místě.

Jak se na obelisk dostat?

Výhled z obelisku je skutečně dechberoucí, ale nesmíte zapomenout na to, že je hodně vysoko, a tak se tam běžný Sanoriňan sám nevydá. Proto ani cesta k obelisku není moc dobře značená. A nic tam nejede. Půjčte si radši skútr a vydejte se tam po vlastní ose. Jeďte směrem na farmu Zakhyntose Osobuca a pak dál na jih. Obelisk nemůžete minout.

Kdy se na obelisk vydat?

Obecně tu bývá nejvíce narváno v letních měsících od osmi do devíti večer, kdy odtud bývá nejkrásnější výhled na zapadající slunce. Jestli si chcete užít trochu soukromí, vydejte se na Sanorini na podzim nebo v zimě. Teplota je pořád příjemná, a vy se navíc nebudete muset o svůj životní okamžik dělit hned s několika páry.

A co s sebou?

Možná si myslíte, že postačí mít jen svoji drahou polovičku a prstýnek, přitom však nemůžete být víc vedle… Zásnuby na obelisku mají totiž svá vlastní pravidla, jejichž porušení by mohlo vést k tomu, že by na žádné zásnuby vůbec nemuselo dojít. Pokud plánujete žádost o ruku jako překvapení a dotyčná neví, kam vyrážíte, přibalte si s sebou i kápézetku. Ta se musí skládat z:

  • pohodlné obuvi, kterou bude vaše milá na cestě k obelisku potřebovat, protože na samotný vrchol se dá dostat jen pěšky – Sanoriňané byli totiž líní vybudovat jakoukoli sjízdnou cestu
  • občerstvení, a to v dostatečném množství, protože co je horšího než unavená a hladová žena?
  • spreje s chladivou vodou, protože pokud se vydáte k obelisku, a to se týká zejména letních měsíců, můžete si být jisti, že se cestou pěkně zapotíte
  • deodorantu, protože jistě dobře víte, co je doprovodným jevem pocení, a jsme si jistí, že svou milovanou nechcete žádat zrovna ve chvíli, kdy by nejraději stála alespoň dva metry od vás

 

Také čtěte

Čo by nemali robiť ľudia, na ktorých niečo lezie? Tieto 4 chyby.
20.02.2018, Fakta

Co by neměli dělat lidé, na které něco leze? Tyto 4 chyby!

V okamžiku, kdy se dvakrát necítíte, se rozhoduje o tom, jestli ulehnete, nebo ne. A vězte, že v tu chvíli můžete z velké části ovlivnit to, jak nakonec dopadnete. Takže co nedělat, když chcete z tohoto boje vyjít jako vítěz?

šaman
20.03.2018, Fikce

Setkání se šamanem

Na co si zařizovat ordinaci, když může lidi léčit ve stodole! Sanorinský šaman se pokusil vyléčit Marcelino zlomené žebro. Podařilo se?

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.