Ideální místo pro žádost o ruku? Obelisk na Sanorini při západu slunce

Na jižním cípu ostrova Sanorini se nachází obelisk ve tvaru nosu. Pokud se k němu vydáte, počítejte s tím, že je to dost do kopce.

Fikce

Z obelisku totiž spatříte ten nejkrásnější západ slunce, a tak sem každoročně vyráží spousta zamilovaných mládenců se svými slečnami, aby je požádali o ruku na tom nejromantičtějším místě.

Jak se na obelisk dostat?

Výhled z obelisku je skutečně dechberoucí, ale nesmíte zapomenout na to, že je hodně vysoko, a tak se tam běžný Sanoriňan sám nevydá. Proto ani cesta k obelisku není moc dobře značená. A nic tam nejede. Půjčte si radši skútr a vydejte se tam po vlastní ose. Jeďte směrem na farmu Zakhyntose Osobuca a pak dál na jih. Obelisk nemůžete minout.

Kdy se na obelisk vydat?

Obecně tu bývá nejvíce narváno v letních měsících od osmi do devíti večer, kdy odtud bývá nejkrásnější výhled na zapadající slunce. Jestli si chcete užít trochu soukromí, vydejte se na Sanorini na podzim nebo v zimě. Teplota je pořád příjemná, a vy se navíc nebudete muset o svůj životní okamžik dělit hned s několika páry.

A co s sebou?

Možná si myslíte, že postačí mít jen svoji drahou polovičku a prstýnek, přitom však nemůžete být víc vedle… Zásnuby na obelisku mají totiž svá vlastní pravidla, jejichž porušení by mohlo vést k tomu, že by na žádné zásnuby vůbec nemuselo dojít. Pokud plánujete žádost o ruku jako překvapení a dotyčná neví, kam vyrážíte, přibalte si s sebou i kápézetku. Ta se musí skládat z:

  • pohodlné obuvi, kterou bude vaše milá na cestě k obelisku potřebovat, protože na samotný vrchol se dá dostat jen pěšky – Sanoriňané byli totiž líní vybudovat jakoukoli sjízdnou cestu
  • občerstvení, a to v dostatečném množství, protože co je horšího než unavená a hladová žena?
  • spreje s chladivou vodou, protože pokud se vydáte k obelisku, a to se týká zejména letních měsíců, můžete si být jisti, že se cestou pěkně zapotíte
  • deodorantu, protože jistě dobře víte, co je doprovodným jevem pocení, a jsme si jistí, že svou milovanou nechcete žádat zrovna ve chvíli, kdy by nejraději stála alespoň dva metry od vás

 

Také čtěte

Jak se vyhnout letnímu nachlazení? Nedělejte těchto 5 věcí!
11.06.2018, Fakta

Jak se vyhnout letnímu nachlazení? Nedělejte těchto 5 věcí!

Určitě už jste se někdy setkali s letní rýmou. Provází ji stejně nepříjemné příznaky jako tu zimní, a to včetně smrkání, kýchání, teploty či bolesti hlavy. Navíc je o to otravnější, že vám není dobře, a přitom venku je krásně a svítí sluníčko. Co dělat, pokud chcete minimalizovat riziko, že skolí i vás?

Neuvěřitelné zázraky sanorinského zemědělství
03.01.2018, Fikce

Neuvěřitelné zázraky sanorinského zemědělství

Když se Sanoriňan chce stát zemědělcem, nemusí pro to nic moc udělat. Na ostrově totiž ovoce i zelenina rostou samy od sebe, a každý tak má bohatou úrodu zajištěnou. Říkáte si, jak je to možné?

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.