Příroda na Sanorini: Místa, která musíte vidět (nebo také nemusíte)

Ostrov Sanorini oplývá mnoha dechberoucími krásami: vodopády, hluboká údolí, křišťálově čisté zátoky, olivové háje… Těmto nádherným místům navíc nehrozí zkáza, místní je navštěvují pouze sporadicky. Jsou totiž raději doma.

Fikce

Pokud se však na Sanorini ocitnete jako turista, rozhodně si tyto přírodní divy nenechte ujít. A pokud přece jenom odoláte, podívejte se na ně třeba na stránkách nějakého katalogu, pěkně z pohodlí taverny nebo plážového lehátka.

1.   Plútarchův vodopád

Místo, kde se před tisícem let poutníkovi zjevila panenka sanorinská a vyléčila ho z chorobného strachu z brouků. Tato historka má hned několik verzí – můžete si vybrat, které věříte nejvíc. Vodopády jsou v každém případě nádherné. Jejich velkoformátová fotografie visí v bistru U Alexandriméda, takže si je můžete prohlédnout hezky zblízka. Toto místo doporučujeme i kvůli vyhlášené musace!

2.   Obelisk na jižním cípu ostrova

Obelisk má tvar nosu, což je poměrně zajímavé. K obelisku však vede dlouhá cesta do kopce, takže si dvakrát rozmyslete, jestli vám obelisk za všechno to úsilí a pot stojí. V přístavu se prodávají pěkné pohlednice – pošlete je do Evropy a běžte se opalovat.

3.   Skála svatého Papundekulose

Z této skály se skvěle pořizují fotografie typu selfie, protože je zde krásný rozhled do okolí. Rozhled do okolí vám poskytne i spousta dalších míst, například z terasy jakékoliv vinárničky v hlavním městě. Mimochodem, jestli se ptáte, kdo byl (sakra) ten Papundekulos, musíme vás zklamat. Neví to nikdo.

4.   Zátoka vášně

V této průzračně čisté zátoce byla podle Estichrítského statistického úřadu počata více než třetina obyvatel ostrova Sanorini. Je jasné, co sem zamilované páry táhne – běloskvoucí pláž, tyrkysové moře a zdejší rybárna. Pokud chystáte romantickou dovolenou nebo líbánky, případně chcete rozšířit rodinu, jednoznačně doporučujeme!

5. Pomník za oběti rýmy

Zde vás rovnou zklameme – pomník nebyl nikdy zaveden do žádné mapy, takže se můžete jen domnívat, kde vlastně leží. Inteligentní lidi samozřejmě napadne, jestli to není proto, že na ostrově Sanorini žádná rýma není. Každopádně pokud pomník náhodou objevíte, určitě nám dejte vědět. Hodně zdaru!

aqua free

SANORIN® Aqua free, nosní sprej

Hypertonický roztok mořské vody, který svým osmotickým působením pomáhá uvolnit ucpaný nos. Tento zdravotnický prostředek mohou užívat dospělí a děti od 6 let.

Koupit Více

Také čtěte

Válení: sanorinský národní sport
07.02.2018, Fikce

Válení: sanorinský národní sport

Je jeden sport, ve kterém Sanoriňané vynikají. Smůla jen, že se bohužel jinde než na Sanorini neprovozuje.

Ako podporiť zdravie? Pite kiwi nápoj
01.11.2017, Fakta

Jak podpořit zdraví? Pijte kiwi nápoj

Že jako prevence nachlazení a viróz funguje strava plná vitaminů, asi tušíte. To naštěstí neznamená, že musíte denně sníst kilo ovoce a zeleniny. Máme pro vás totiž recept na vynikající drink, který je zároveň vitaminovou bombou.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.