Příroda na Sanorini: Místa, která musíte vidět (nebo také nemusíte)

Ostrov Sanorini oplývá mnoha dechberoucími krásami: vodopády, hluboká údolí, křišťálově čisté zátoky, olivové háje… Těmto nádherným místům navíc nehrozí zkáza, místní je navštěvují pouze sporadicky. Jsou totiž raději doma.

Fikce

Pokud se však na Sanorini ocitnete jako turista, rozhodně si tyto přírodní divy nenechte ujít. A pokud přece jenom odoláte, podívejte se na ně třeba na stránkách nějakého katalogu, pěkně z pohodlí taverny nebo plážového lehátka.

1.   Plútarchův vodopád

Místo, kde se před tisícem let poutníkovi zjevila panenka sanorinská a vyléčila ho z chorobného strachu z brouků. Tato historka má hned několik verzí – můžete si vybrat, které věříte nejvíc. Vodopády jsou v každém případě nádherné. Jejich velkoformátová fotografie visí v bistru U Alexandriméda, takže si je můžete prohlédnout hezky zblízka. Toto místo doporučujeme i kvůli vyhlášené musace!

2.   Obelisk na jižním cípu ostrova

Obelisk má tvar nosu, což je poměrně zajímavé. K obelisku však vede dlouhá cesta do kopce, takže si dvakrát rozmyslete, jestli vám obelisk za všechno to úsilí a pot stojí. V přístavu se prodávají pěkné pohlednice – pošlete je do Evropy a běžte se opalovat.

3.   Skála svatého Papundekulose

Z této skály se skvěle pořizují fotografie typu selfie, protože je zde krásný rozhled do okolí. Rozhled do okolí vám poskytne i spousta dalších míst, například z terasy jakékoliv vinárničky v hlavním městě. Mimochodem, jestli se ptáte, kdo byl (sakra) ten Papundekulos, musíme vás zklamat. Neví to nikdo.

4.   Zátoka vášně

V této průzračně čisté zátoce byla podle Estichrítského statistického úřadu počata více než třetina obyvatel ostrova Sanorini. Je jasné, co sem zamilované páry táhne – běloskvoucí pláž, tyrkysové moře a zdejší rybárna. Pokud chystáte romantickou dovolenou nebo líbánky, případně chcete rozšířit rodinu, jednoznačně doporučujeme!

5. Pomník za oběti rýmy

Zde vás rovnou zklameme – pomník nebyl nikdy zaveden do žádné mapy, takže se můžete jen domnívat, kde vlastně leží. Inteligentní lidi samozřejmě napadne, jestli to není proto, že na ostrově Sanorini žádná rýma není. Každopádně pokud pomník náhodou objevíte, určitě nám dejte vědět. Hodně zdaru!

aqua free

SANORIN® Aqua free, nosní sprej

Hypertonický roztok mořské vody, který svým osmotickým působením pomáhá uvolnit ucpaný nos. Tento zdravotnický prostředek mohou užívat dospělí a děti od 6 let.

Koupit Více

Také čtěte

Recept na spokojný partnerský život? Predsa ten sanorinský!
16.03.2018, Fikce

Recept na spokojený partnerský život? Přeci ten sanorinský!

Máte pocit, že jste konečně našli partnera, se kterým si dovedete představit celý život? Pak zapomeňte na malichernosti a řiďte se (nejen) sanorinskými pravidly.

Typické sanorinské tance – neuvěříte, jak vypadají!
23.01.2018, Fikce

Typické sanorinské tance – neuvěříte, jak vypadají!

Jako každý jiný národ, i Sanoriňané mají své tradiční tance, které se učí již od malička. Od těch, co běžně známe, se ale dost liší.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.