Typologie Sanoriňanů

Jací ti Sanoriňané vlastně jsou? Charakteristiky zdejších obyvatel jsou velmi pestré a nedají se jen tak zjednodušit. Ale zkusit to přece jen můžeme…

Fikce

Tak schválně, najdete se mezi sanorinskými typy? V každém případě myslete na to, že ať už je Sanoriňan jakýkoliv, je spokojený sám se sebou a moc se neřeší. Totéž radíme i vám!

1. Bodrý vypravěč

Vyprávění historek miluje nade vše. Dělá mu dobře velké publikum, rád přehání a jeho příběhy mají hned několik verzí. Má bujarou fantazii a z fleku by mohl napsat bestseller. Jenže kdo by se s ním psal, že?

2. Moudrý kmet

Děd, ke kterému si člověk přijde pro radu, když je v úzkých. Ať už se vám srazila omáčka, dali jste do tzatziki příliš česneku, zlobí vám dítě nebo muž, hádáte se s tchyní, nebo vám nevykvetla levandule, kmet má recept na všechno.

3.  Drbna

Této ženě (pozor, může jít i o muže!) neujde vůbec nic. Ať už se to něco odehrává na jižním či severním cípu ostrova, týká se to mezilidských vztahů, práce, nebo zdraví, drbna ví všechno o všech. O zásnubách ředitele školy nebo otelení krávy trafikanta Mýkonóse ví ještě dřív než sami dotyční, o milostných eskapádách starosty Alexandrose by si mohla vést deníček. Nutno říct, že její klevetivost není známkou bezcharakterní povahy. Je to žena dobrá a srdečná. Ale prostě – drbna.

4. Matka rodu

Hlava velké rodiny, která má vše pod kontrolou a není radno jí odporovat. Řídí-li se všechno podle ní, na oplátku vás schová pod svá ochranná křídla a bude se o vás starat do roztrhání těla.

5. Bonviván

Matky, zamkněte své dcery na tři západy! Blíží se bonviván. Krasavec, jakého byste pohledali. Běloskvoucí košile, kterou napínají vypracované svaly, v klopě saka květina, klobouček laškovně posazený na stranu. Nemusí dělat mnoho (občas stačí smyslné přežvykování stébla trávy v koutku úst), aby mu ženy padaly k nohám. Dnes se mu líbí jedna, zítra se mu však bude s velkou pravděpodobností líbit nějaká jiná. Bacha na něj!

6. Osudová žena

Oslnivá krasavice, o které víte dřív, než vstoupí do místnosti. Vždy v centru zájmu Drbny a samozřejmě našeho vykutáleného ptáčka Bonvivána. Horkokrevná, temperamentní, žádostivá. Krásu si udržuje pravidelnými koupelemi ve vlažném ovčím mléce, masážemi a vtíráním olivového oleje do pokožky.

7. Místní vtipálek

Před jeho humorem neutečete. Nezastaví se před ničím a žádné fórky pro něj nejsou nevhodné či přes čáru. Někdy se jim směje jen on sám, ale vždy je to smích upřímný.

8. Veselá úřednice

Na Sanorini je pouze jediný den v týdnu dnem úředním. Je to čtvrtek, což je vlastně malý pátek, takže se úřaduje jen od dvanácti do dvou. Pro průměrného Evropana to může být šokující, ale uvědomme si, že razítko na Sanorini potřebujete pouze na pár základních úkonů – na svatbu (rozvod se tu moc neřeší, sanorinské páry jsou si až na výjimky věrné do smrti), řidičský průkaz (řídit tu můžete od dvanácti) a živnostenský list. Úřednice, které tu pracují, jsou tak milé a sympatické, že se sem každý těší třeba jako na vernisáž.

9. Pozitivní lenoch

Tato charakteristika tak trochu platí na všechny sanorinské obyvatele. Lenoch tu má však trochu jiný význam, než na co je běžný člověk zvyklý. Lenost je na Sanorini víceméně cností a je zde pěstěna od dětství. Více než zisku a produktivity si tu holt cení úsměvu a dobré nálady.

10. Umělec lokálního významu

Kreslí realistické obrázky moře a útesů akvarelovými barvami, skládá písně, básně, batikuje, maluje na keramiku. Umění má na Sanorini spíše řemeslnou podobu. A vždycky je krásné. Řeknete-li o něčem, že je to kýč, bude to vnímáno jako kompliment.

Také čtěte

Diel siedmy – Pred slávnosťou
11.11.2017, Fikce

Díl sedmý – Před slavností

Cinkla jsem na zvonek na recepci. Stalo se to po asi minutovém váhání. Přijde mi trochu buranské si někoho přivolávat zvonkem, ale tlačítko mě dráždilo – je to skvěle vymyšlené, protože si to určitě chce vyzkoušet každý.

Montessanorini: vzdelanie pre pohodový život
01.02.2018, Fikce

Montessanorini: vzdělání pro pohodový život

Na tom, která metoda vzdělávání je nejlepší, se neshodnou ani špičkoví světoví odborníci. Sanoriňané ale mají jasno. Jejich alternativní systém Montessanorini vychoval již několik generací lidí, kteří jsou plně připraveni na všechny výzvy pohodového života bez stresu.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.