Nejoblíbenější koníčky obyvatel Sanorini

Výzkumy ukazují, že Sanoriňané patří mezi nejšťastnější národy světa. Jaký je jejich recept na spokojený život?

Fikce

Chcete-li být šťastní jako Sanoriňané, zkuste se inspirovat jejich třemi pilíři spokojenosti: méně času stráveného v práci, více času na odpočinek a oblíbené koníčky! Které to jsou?

Koníček

Téměř každý druhý obyvatel Sanorini vlastní koně. No, spíš koníka. Sanorinský koník ale rozhodně není na těžkou práci, nošení břemen nebo orbu pluhem. Ba ani svého majitele na hřbetu příliš často nevozí, leda ho tak někam popoveze, třeba do hospody. Koník je užitečný v jiné věci – spásá trávu na zahradách. Viděli jste snad někdy Sanoriňana, jak se lopotí se sekačkou? My tedy ne.

Šachy

Šach mat. To tu zná každé malé dítě. Šachy jsou oblíbenou kratochvílí (nebo spíš dlouhochvílí) především starších obyvatel ostrova. Partie se leckdy protáhne až do noci a při přemýšlení nad tahy leckterý dědula zamhouří oko. To ale nevadí, stejně na Sanorini většina partií končí patem.

Kynologie

Sanorinský honič, ovčák či mops – to jsou neznámější ostrovní plemena. Všechna se vyznačují vynikajícím čichem, který je jim ovšem k ničemu, protože na Sanorini nikdo nikoho moc neloví. Psi jsou tu spíše na okrasu a na mazlení. A kočky jsou tady tak líné, že pokud jim myš nevběhne přímo do cesty, jsou radši týden o hladu.

Zpěv

Co Sanoriňan, to muzikant. Zpívá se tady v tavernách i na úřadech. Lidové písně pojednávají zejména o národních bájích, populární jsou však i další žánry – například sanorinský hip hop, či dokonce i black metal. Nejznámější sanorinskou skupinou v tomto žánru jsou Gyros Revivals. Jejich písně s názvy Sanoriňanům, těm je tu hej, Nikodimos nese asi čaj nebo Dívka s olivami ve vlasech si tu broukají už děti v kolébce.

Sběračství

Ano, čtete správně – sběračství, nikoliv sběratelství. Sběračství není na Sanorini považováno za psychiatrickou diagnózu, ale za zcela běžné a vážené hobby. Sbírají se mušle, kamínky, pecky od oliv, obaly od žvýkaček, ptačí pírka, staré výtisky novin, obnošené oblečení – Sanoriňané neradi něco házejí do koše, všechny věci pro ně mají hodnotu. Své kousky často směňují na bleších trzích, které se tu od nepaměti konají každou neděli odpoledne.

aqua free

SANORIN® Aqua free, nosní sprej

Hypertonický roztok mořské vody, který svým osmotickým působením pomáhá uvolnit ucpaný nos. Tento zdravotnický prostředek mohou užívat dospělí a děti od 6 let.

Koupit Více

Také čtěte

Příběhy ostrova Sanorini
30.08.2017, Fikce

Příběhy ostrova Sanorini

Ten největší unikát Sanorini – tedy absence rýmy – je známý všem. To, co dělá ostrov jedinečným, jsou i jeho příběhy, které se tu od nepaměti vypráví. Tyto příběhy mají svá pevná pravidla a za uplynulá staletí z nich vznikla unikátní literární forma, o níž se učí na některých univerzitách.

jak se dostat na sanorini
30.08.2017, Fikce

Jak se dostat na Sanorini

Do ráje středomořského klidu se můžete dostat třemi cestami. Každá z nich má však nějaké ty nevýhody.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.