Na Sanorini nemusíte bydlet jen v hotelu

Na Sanorini jsou celkem tři hotely, které jsou na turisty více – či spíše méně – připravené. A pak jsou tu i další alternativy.

Fikce

Systém sdíleného bydlení, které dnes velmi dobře zná každé větší město, sem zatím zcela nepronikl. Nebo jinak: téměř každý Sanoriňan vás u sebe doma většinou velice rád uvítá a za nějaký menší poplatek i ubytuje, ale musíte na to jít postaru. Nejjednodušší je zkrátka zaklepat na dveře a optat se. Žádný Sanoriňan totiž ubytování nikde na internetu neinzeruje. Nejenže je na to příliš líný, ale na internet se podívá v průměru maximálně dvakrát do roka. Takže by se mu to ani nevyplatilo.

Bydlení u místních

Sanoriňané jsou proslulí svou otevřeností a pohostinností. Ubytování u místních má své kouzlo. Vyjde podstatně levněji než pokoj v hotelu, a navíc se tak budete moci rychle a jednoduše seznámit s místní kulturou. Má to ale svá pravidla, která byste měli dodržovat, abyste jednoho dne při návratu z pláže náhodou nenašli své kufry a věci (nesbalené, samozřejmě) poházené před zamčenými dveřmi. Za pokoj, postel a malý poplatek dostanete k dispozici pokoj a postel. Tu si povlečete sami. Do koupelny choďte, kdy se vám zachce, ale pokud je v ní náhodou zrovna člen domácnosti, určitě neklepejte na dveře více než jednou. Ráno za žádnou cenu nikoho nebuďte a tiše si připravte snídani. Na oběd si zajděte do města, ale pak si nechte pěkně vyhládnout. Večeře je u Sanoriňanů posvátným časem. Navaří se dvakrát tolik jídla, než je potřeba, sezve se celá domácnost a nad lahví ouza a několika lahvemi sanorinského vína se rokuje až do pozdních večerních hodin. Před odjezdem pak nezapomeňte pokoj nechat čistý a uklizený, aby byl připraven pro další návštěvníky.

Kemp pod skálou svatého Papundekulose

Pod skálou svatého Papundekulose se nachází kemp, kterému místní žádné jméno nedali. Je totiž na ostrově jediný, proto jim to přišlo zbytečné. Nečekejte ale žádný velký luxus, k dispozici vám bude celkem rovná zem, kam si můžete rozložit stan, a pak stánek, kde je někdy k dostání jehněčí klobása. Tato alternativa je vhodná zejména pro mladé cestovatele, jimž nejde o to, spát na posteli s baldachýnem, ale spíše o to, aby za co nejméně peněz zvládli vidět co nejvíce. Což se jim tady určitě povede, zejména pokud si ráno přivstanou. Není totiž nádhernějšího východu slunce než toho, který je k vidění právě z tohoto kempu.

Po širákem

I opravdoví dobrodruzi si zde přijdou na své. Sanorini je totiž plné liduprázdných pláží, lesů a luk, které ke spaní pod širákem přímo vybízejí. Nikdo tu trempy nekontroluje ani nehlídá, takže se nemusíte bát, že vás někdo nad ránem bude budit a zjišťovat, co tu děláte. A pokud jste sice v srdci dobrodruzi, ale tak trochu se i bojíte, prostě přespěte pod širákem u místních na zahradě. Ti vám místo na spaní rádi poskytnou, a navíc vám věci schovají dovnitř, takže se nemusíte o nic starat. Nemusíte se bát, že byste zmokli, Sanorini má 360 slunečných dní v roce, a když už tu během léta prší, pak velmi zřídka, zlehka a jen pár minut.

Také čtěte

Jak rozeznáte chřipku od nachlazení? Sledujte těchto 5 ukazatelů
10.01.2018, Fakta

Jak rozeznáte chřipku od nachlazení? Sledujte těchto 5 ukazatelů

Zatímco nachlazení je víceméně neškodné, chřipku byste rozhodně neměli podceňovat, nýbrž léčit v posteli. Zjistěte, jak je od sebe rozeznáte.

Ideálne miesto pre žiadosť o ruku? Obelisk na Sanorini pri západe slnka
01.11.2017, Fikce

Ideální místo pro žádost o ruku? Obelisk na Sanorini při západu slunce

Na jižním cípu ostrova Sanorini se nachází obelisk ve tvaru nosu. Pokud se k němu vydáte, počítejte s tím, že je to dost do kopce.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.