Seznamte se s 8. divem světa: Nedokončený most na ostrově Sanorini

Magické místo, jehož genius loci vás doslova obklopí. Chcete-li se o této monumentální stavbě dozvědět víc, čtěte…

Fikce

Visuté zahrady královny Semiramis, egyptské pyramidy v Gíze či Artemidin chrám v Efesu… To jsou jen tři ze starověkých divů světa. Na Sanorini je ovšem ten osmý, byť je téměř neznámý – Nedokončený most!

Historie mostu

Kdysi dávno, tak dávno, že si to žádný Sanoriňan už nepamatuje (ba snad ani nepřipouští), žil na ostrově člověk, který jako by snad ani nebyl sanorinské mentality. Lenošení ho nebavilo, spíše chtěl vymýšlet, tvořit a dokázat něco velkého. A to nejen co se gastronomie týče. Napadlo ho, že by dopravu na ostrov mohl usnadnit i urychlit most, jenž by ho spojoval s pevninou. Naneštěstí se musel obrátit i na další obyvatele ostrova s prosbou o pomoc se stavbou. Ta se tak z původně zamýšlených tří let protáhla na padesát, most se postavil do třetiny své původně zamýšlené délky a iniciátor stavby stihl mezitím zemřít. Ve stavbě se pak už nikomu pokračovat nechtělo, a tak most nechali tak, jak je. Vám se ale z jeho konce naskytne krásný výhled na zapadající slunce na obzoru, tak si sem zajděte, pokud máte chuť být chvíli sami. Vzhledem k tomu, že se tam musíte dostat pěšky, je dost pravděpodobné, že tam nepotkáte nikoho z místních.

Také čtěte

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví
07.05.2018, Fakta

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví

Ať už plánujete jednodenní výlet za město, nebo třeba týdenní dovolenou v Tatrách, bude se vám hodit náš seznam. Obsahuje na první pohled možná nepotřebné věci, v krizi vám ale právě ty prokážou nedocenitelnou službu!

šaman
20.03.2018, Fikce

Setkání se šamanem

Na co si zařizovat ordinaci, když může lidi léčit ve stodole! Sanorinský šaman se pokusil vyléčit Marcelino zlomené žebro. Podařilo se?

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.