Seznamte se s 8. divem světa: Nedokončený most na ostrově Sanorini

Magické místo, jehož genius loci vás doslova obklopí. Chcete-li se o této monumentální stavbě dozvědět víc, čtěte…

Fikce

Visuté zahrady královny Semiramis, egyptské pyramidy v Gíze či Artemidin chrám v Efesu… To jsou jen tři ze starověkých divů světa. Na Sanorini je ovšem ten osmý, byť je téměř neznámý – Nedokončený most!

Historie mostu

Kdysi dávno, tak dávno, že si to žádný Sanoriňan už nepamatuje (ba snad ani nepřipouští), žil na ostrově člověk, který jako by snad ani nebyl sanorinské mentality. Lenošení ho nebavilo, spíše chtěl vymýšlet, tvořit a dokázat něco velkého. A to nejen co se gastronomie týče. Napadlo ho, že by dopravu na ostrov mohl usnadnit i urychlit most, jenž by ho spojoval s pevninou. Naneštěstí se musel obrátit i na další obyvatele ostrova s prosbou o pomoc se stavbou. Ta se tak z původně zamýšlených tří let protáhla na padesát, most se postavil do třetiny své původně zamýšlené délky a iniciátor stavby stihl mezitím zemřít. Ve stavbě se pak už nikomu pokračovat nechtělo, a tak most nechali tak, jak je. Vám se ale z jeho konce naskytne krásný výhled na zapadající slunce na obzoru, tak si sem zajděte, pokud máte chuť být chvíli sami. Vzhledem k tomu, že se tam musíte dostat pěšky, je dost pravděpodobné, že tam nepotkáte nikoho z místních.

Také čtěte

(Ne)slávne filmy zo Sanorini: Gertruda Geschmacklos: Slepá láska v tieni olivovníkov (1994)
11.02.2018, Fikce

(Ne)slavné filmy ze Sanorini: Gertruda Geschmacklos: Slepá láska ve stínu olivovníků (1994)

Když se spojí precizní německá produkce, líbivě romantický scénář a nádherné přírodní lokace Sanorini, nemůže to dopadnout špatně. Nebo ano?

4 tipy ako si na Sanorini užiť večer
10.12.2017, Fikce

4 tipy jak si na Sanorini užít večer

Procházka po pobřeží nebo návštěva místní vinárny? Sanorini toho nabízí mnohem více!

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.