4 tipy jak si na Sanorini užít večer

Procházka po pobřeží nebo návštěva místní vinárny? Sanorini toho nabízí mnohem více!

Fikce

Na Sanorini se začíná opravdu žít teprve tehdy, když teploty klesnou pod 27 °C a slunce už pomalu zapadá. Sem tam se sice najde nějaký neznalý turista, který by rád výlet lodí nebo svezení na historickém řetízkovém kolotoči dopoledne či někdy po obědě, ale i ten brzy pochopí, že na to musí zapomenout. Místní život totiž začíná až tehdy, když se Sanoriňanům chce. A to určitě není ve chvíli, kdy se jim pálí zátylek a potí jednu kapku potu za druhou.

Přírodní aquapark Slidelike

Pokud máte s sebou malé děti, můžete si být jistí, že se zde zabaví na dlouhou dobu – a vy si budete moci po celém dni zaslouženě odpočinout. Je otevřený jen v létě a jen večer, kdy nastává příliv. Najdete zde několik klouzaček do jezírek, jež díky přílivu vzniknou, pár vodních přepadů a nepřeberné množství hraček, i nafukovacích, k zapůjčení. Když si rodiče přinesou lehátko, mohou si ho tu rozložit, odpočívat a po očku hlídat potomky. Jinak si musí vystačit s ručníkem rozloženým na zemi.

Projížďka na kole u zátoky Míru

V garáži u Eniké a Vlasilise Onosisových si můžete vypůjčit jedno až čtyři kola (víc jich na ostrově není), takzvanou skládačku. Nejhezčí a nejméně náročnou projížďkou je cesta kolem zátoky Míru. Cesta tam i zpět je dlouhá 5 kilometrů, což je podle místních tak akorát. Po vyčerpávajícím výkonu se nezapomeňte posilnit ouzem, které vám Vlasilis většinou ochotně nalije.

Večerní program u stánku se suvenýry

Jednou až dvakrát do týdne, do měsíce či během července a srpna (podle toho, jak se mu chce), pořádá Vlasilis u svého stánku se suvenýry večerní program pro obyvatele ostrova, ale vítaní jsou i turisté. Program je pokaždé jiný a nikdy není předem znám, pokaždé má ovšem obrovský úspěch. Pokud tedy budete mít to štěstí a akce se bude konat zrovna v termínu, kdy jste na ostrově, určitě si ji nenechte ujít. Minule si Vlasilis pro účastníky přichystal slepou poznávačku všech druhů ovčích sýrů!

Promítání pod širým nebem

Každé pondělí, případně, pokud to nevyjde, v úterý, ve středu, ve čtvrtek, v pátek, nebo o víkendu, se koná večerní promítání nejnovějšího filmového trháku pod širým nebem na pláži u kempu. V nejbližších dnech se můžete těšit třeba na akční sci-fi Blade Sleeper 2049, horor TOs nebo onos či na oblíbenou filmovou klasiku Slunce, seno, tzatziki.

Také čtěte

Čo by nemali robiť ľudia, na ktorých niečo lezie? Tieto 4 chyby.
20.02.2018, Fakta

Co by neměli dělat lidé, na které něco leze? Tyto 4 chyby!

V okamžiku, kdy se dvakrát necítíte, se rozhoduje o tom, jestli ulehnete, nebo ne. A vězte, že v tu chvíli můžete z velké části ovlivnit to, jak nakonec dopadnete. Takže co nedělat, když chcete z tohoto boje vyjít jako vítěz?

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví
07.05.2018, Fakta

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví

Ať už plánujete jednodenní výlet za město, nebo třeba týdenní dovolenou v Tatrách, bude se vám hodit náš seznam. Obsahuje na první pohled možná nepotřebné věci, v krizi vám ale právě ty prokážou nedocenitelnou službu!

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.