Sanorinské fotbalové týmy

Svá výrazná specifika má Sanorini také v nejpopulárnějším sportu planety. Jak vyhrát ligu bez vstřeleného gólu nebo kdo byli „zlatí hoši ze Sanorini“? To se dozvíte v následujícím textu o třech „nej“ klubech ostrova.

Fikce

Z některých informací o zemi můžete získat dojem, že Sanoriňané jsou národem povalečů, ale opak je pravdou. Sportovní historie ostrova je bohatá a především fotbal dal světu několik slavných klubů s fanoušky doslova po celém světě. Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější.

AS Obranisis

Dnes již zaniklý Obranisis se proslavil především svým tažením pohárovou Evropou v 70. letech. V základní skupině Poháru vítězů poháru sice nezískal ani bod, ale kompletnímu týmu se podařilo dorazit na všechny zápasy maximálně den po jejich konání, což je jeden z největších sportovních úspěchů v historii ostrova. Ne nadarmo tak tým kolem trenéra Vstavatise získal od soupeřů přezdívku „zlatí hoši ze Sanorini“.

1. FC Sleepers

Sleepers jsou v současnosti nejbohatším sanorinským fotbalovým klubem, který může svým rozpočtem směle konkurovat globálním gigantům. Tedy alespoň pokud přijmete místní rozpočtovou filozofii „čas jsou peníze“. Hráči i realizační tým mají od majitele profesionální smlouvy, které po nich vyžadují 100 % volného času, a klub tím pádem zatím neodehrál ani minutu. Každým neuskutečněným utkáním nicméně dle výše popsaného vzorce roste jeho hodnota.

FC Aaschylos

Překvapení loňské sezony sanorinské 1. ligy. Zpočátku podceňovaný tým nakonec dokázal celou soutěž vyhrát se ziskem 30 bodů z 30 kol a 0 vstřelenými a obdrženými brankami. Vzhledem k tomu, že i ostatní účastníci měli shodný počet bodů a skóre, rozhodovalo o vítězi pořadí v abecedě. Aaschylos tak prvenství těsně udržel před týmem FC Abschylos, naopak sestupujícím se stali smolaři z FC Zyzyxas.

Také čtěte

Příběhy ostrova Sanorini
30.08.2017, Fikce

Příběhy ostrova Sanorini

Ten největší unikát Sanorini – tedy absence rýmy – je známý všem. To, co dělá ostrov jedinečným, jsou i jeho příběhy, které se tu od nepaměti vypráví. Tyto příběhy mají svá pevná pravidla a za uplynulá staletí z nich vznikla unikátní literární forma, o níž se učí na některých univerzitách.

4 ranní rituály, které nabudí vaši obranyschopnost
20.01.2018, Fakta

4 ranní rituály, které nabudí vaši obranyschopnost

Když si zvyknete vyhradit si ráno pár minutek našim rituálům, uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe!

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.