Neuvěřitelné zázraky sanorinského zemědělství

Když se Sanoriňan chce stát zemědělcem, nemusí pro to nic moc udělat. Na ostrově totiž ovoce i zelenina rostou samy od sebe, a každý tak má bohatou úrodu zajištěnou. Říkáte si, jak je to možné?

Fikce

Jídelníček Sanoriňanů je pestrý a skládá se převážně ze zeleniny, ovoce a oliv, většinou vypěstovaných přímo na ostrově. A jak vše na Sanorini plyne tak nějak samo sebou, nikdo nikam nespěchá, snad jen uložit se k odpočinku, probíhá ve stejném duchu i zemědělská činnost. I proto tu asi zelenina a další potraviny rostou samy, bez přičinění pěstitele.

Jak za jedno jablko získat celou jabloň

Jedna z bájných sanorinských pověstí praví, že jednou, na konci obzvlášť líného dne, přišla na ostrov velká bouřka, která zalila ostrov nebývale velkým množstvím vody. Když se ráno jeden z místních obyvatel Trochos Napapos vyšel podívat ven a uviděl, jak bouřka zalila vodou jeho zahradu, upustil v úleku na zem jablko, které zrovna snídal. A sledoval, jak z něj vyrostla jabloň a ještě ten den se obsypala plody. Od té doby Sanoriňanům stačí upustit kus ovoce nebo zeleniny na zem a hned jim vyroste nové. Sanoriňané zázrak přičítají tomu, že jim tak ostrov poděkoval za to, že svým poklidným a málo aktivním životem neruinují jeho přírodní bohatství. Tento způsob pěstování jídla ale funguje pouze pro rodilé Sanoriňany. Pokud přijedete jako turisti, budete si muset jídlo obstarat běžným způsobem.

Také čtěte

Jak rozeznáte chřipku od nachlazení? Sledujte těchto 5 ukazatelů
10.01.2018, Fakta

Jak rozeznáte chřipku od nachlazení? Sledujte těchto 5 ukazatelů

Zatímco nachlazení je víceméně neškodné, chřipku byste rozhodně neměli podceňovat, nýbrž léčit v posteli. Zjistěte, jak je od sebe rozeznáte.

Sanorini
20.10.2017, Fikce

Video: Legenda o ostrově Sanorini

Vlasilis a Eniké Onosisovi jsou Sanoriňané jako poleno. Seznamte se a nechte se touto veselou dvojkou provést ostrovem Sanorini – jediným místem na Zemi, kde neznají rýmu.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.