7 tipů, jak na rýmu u dětí

Děti chytnou rýmu raz dva, a zvlášť u těch malých mívá dost nepříjemný průběh. Mnoho rodičů dobře ví o probdělých nocích, kdy děti mučili odsávačkou rýmy a učili je smrkat. Máme pro vás pár osvědčených tipů, jak tomu předejít – a jak rýmu případně zvládnout lépe.

Fakta

1. Otužování. Je dobré celoročně posilovat imunitu organismu pobytem na čerstvém vzduchu. Dětem samozřejmě nesmí být venku zima, ale několik vrstev oblečení, ve kterém se zpotí, udělá víc škody nebo užitku. Pokud jsou děti v pohybu, dokážou se velmi dobře zahřát samy!

2. Dbejte na to, ať si děti myjí co nejčastěji ruce, a to mýdlem a teplou vodou. Kliky u dveří, držátka v hromadné dopravě, ovládání od videoher, tužky, mobilní telefony – to všechno jsou místa, kde se virům daří a odkud mohou být přeneseny dál.

3. Zajistěte dostatek ovoce a zeleniny. Mandarinky, jablka, paprika nebo grapefruit rozmačkaný s medem jsou skvělým zdrojem vitaminu C. A většině dětí naštěstí moc chutnají – zvlášť když jim mandarinku předem oloupete a jablko nakrájíte. Také nezapomínejte na omega-3 kyseliny, obsažené především v rybím tuku, a vitamin B, který najdete třeba v celozrnném pečivu nebo luštěninách.

4. Pokud rýma přece jenom přijde, servírujte dětem dost tekutin. Skvělý je třeba čaj z lipových květů nebo šípku. Do čaje přidejte citron a med, doplníte tak vitamin C a zároveň bude chutnat líp.

5. Hned při prvních příznacích rýmy je dobré nechat dítě doma v klidu odpočívat. Místnost často větrejte.

6. Pokud má dítě nos hodně ucpaný, zkuste nosní sprej s obsahem mořské vody, který pomůže vyčistit nosohltan.

7. Kdy raději navštívit lékaře? Pokud rýma neustupuje nebo je spojená s vysokými teplotami, které trvají déle než dva dny, případně pokud dítě zvrací, dusí se nebo je extrémně unavené, neváhejte a navštivte ordinaci svého doktora.

Zdroje: Kids health mag, http://kidshealth.org/KHovnanian/en/parents/flu-vs-cold.html; Healthline,https://www.healthline.com/health/cold-flu/cold; Webmd,https://www.webmd.com/cold-and-flu/cold-guide/children_colds#1

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

 

sanorin aqua free baby cz

SANORIN® Aqua free baby, nosní sprej

Isotonický roztok mořské vody ve spreji, tlakový sprej 120ml v lahvičce s nosním aplikátorem.

Koupit Více

Také čtěte

Diel ôsmy – Slávnosť
15.11.2017, Fikce

Díl osmý – Slavnost

Každá žena sní o tom, že pro ni přijede princ na bílém koni. Nebo alespoň za volantem fungl nového bavoráku. Vlastně i procházka pěšky by pro princeznu byla celkem romantická.

Situace, na které se připravte, pokud jedete na Sanorini poprvé
30.08.2017, Fikce

Situace, na které se připravte, pokud jedete na Sanorini poprvé

Sanorini je svět sám pro sebe. Nikde na celé planetě nenajdete nic podobného. Ostřílení cestovatelé již vědí, ale pokud jste zde nikdy nebyli, určitě se vám bude hodit několik tipů, díky kterým si na Sanorini užijete dovolenou snů.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.