4 ranní rituály, které nabudí vaši obranyschopnost

Když si zvyknete vyhradit si ráno pár minutek našim rituálům, uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe!

Fakta

Možná se teď bojíte, co všechno po vás budeme chtít. Nemusíte – tyhle rituály vám po ránu zaberou jenom chvilku. Když je ale budete pravidelně provádět, přinesou vám velmi pozitivní účinky. Fyzické i duchovní.

1. Probouzejte se vyspaní

To není ani tak ranní rituál jako spíš ten večerní. Nepodceňujte spánek! Nedáme vám univerzální návod, kolik hodin máte spát – někdo potřebuje devět, jinému stačí sedm. Jestli ale chcete být fit a plní energie, spěte. Jen odpočatý organismus je schopný bránit se všem negativním vlivům přicházejícím zvenčí.

2. Snídejte

Snídaně nastartuje trávení, obnoví hladinu krevního cukru a na několik hodin vás zasytí. Ideální snídaně je lehká, ale výživná – třeba cereálie, ovoce, jogurt a ořechy. Pokud vám jídlo po ránu dělá problém, zkuste třeba koktejl nebo smoothie. Můžete si připravit jednoduchý kiwi nápoj – recept na něj najdete v našem článku.

3. Meditujte

Když si každé ráno vyhradíte několik minut na meditaci, uvidíte, jak pozitivní vliv to bude mít na vaši mysl. Umění meditace se učí léta, pro náš účel ale postačí i zcela obyčejná pětiminutovka, kdy sedíte se zavřenýma očima, zhluboka dýcháte a snažíte se zklidnit. Některé výzkumy napovídají, že snížení stresu a zklidnění má pozitivní vliv na imunitu. A taky na mozek, což se vždycky hodí.

4. Pijte bylinkový čaj

Čaji z mateřídoušky se přisuzují příznivé účinky na dýchací cesty. Heřmánkový čaj naopak uklidňuje a už naši předci ho podávali jedincům, kteří vykazovali známky stresu a neklidu. Ranní rituál v podobě čaje má hned několik výhod: dostanete do sebe tekutiny, zahřejete se, a ještě – podle toho, jakou bylinku zvolíte – prospějete svému zdraví.

Zdroje: Davidson a kol., 2003, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12883106, Damboragian, J., https://www.parsleyhealth.com/blog/5-winter-rituals-for-a-strong-immune-system/

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

Také čtěte

Sanorinská kinematografie
30.08.2017, Fikce

Sanorinská kinematografie

Sanorinská kinematografie se zrodila až ve chvíli, kdy bylo na ostrově otevřené první kino. Předtím nemělo smysl natáčet filmy, protože nebylo, kde je promítat.

Mutantní mořský koník versus Strašlivá ústřice
03.01.2018, Fikce

(Ne)slavné filmy ze Sanorini: Mutantní mořský koník versus Strašlivá ústřice (1986)

Katastrofický thriller, který dopadl katastrofálně. 1. díl seriálu o pozoruhodných snímcích, natočených na Sanorini.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.