Typické sanorinské tance – neuvěříte, jak vypadají!

Jako každý jiný národ, i Sanoriňané mají své tradiční tance, které se učí již od malička. Od těch, co běžně známe, se ale dost liší.

Fikce

Tanec Svatého Vítopalupise

Protože jsou Sanoriňané tím snad nejzdravějším národem na světě, vyhýbají se jim i bolesti kloubů. Takže i starý Okolenkupos, který letos oslavit 102. narozeniny, při rytmech vítopalupiského jiveu bez váhání uhání na parket a předvádí mladším generacím, jak se to dělá. Vlastně vcelku jednoduše – snažíte se do rytmu hudby rozhýbat úplně každý kloub v těle, a to nejlépe naráz.

Kuskus style

Tady to už není tak jednoduché a neznalému pozorovateli by se mohlo zdát, že účastníci tance snad vyvolávají déšť nebo se snaží zahnat protivníka. Jestli znáte hromadný maorský tanec Haka, můžete si to zkusit představit. Základ vypadá velmi podobně, jen se místo výstražného vrčení a plazení jazyka koulí očima a na konci si každý z každým ťukne ouzem.

Blind disco

Ačkoli se to nemusí zdát, Sanoriňané jsou vcelku otevření novinkám, samozřejmě jen potud, pokud jim nenaruší jejich zvyklosti. Někdy se ale stane, že než se novinka stačí uchytit, Sanoriňané ji pozmění natolik, že se mnohdy vytratí její podstata. A to se stalo i trendu silent disco, kdy mají účastníci akce na uších sluchátka, a tak se na první pohled zdá, že všichni tančí jen tak, bez hudby. Sanoriňané nakonec místo sluchátek na uších – po vzoru hesla „Tanči, jako by se nikdo nedíval!” – obvázali oči sobě i přihlížejícím, a tak nikdo přesně neví, jak takový tanec vypadá.

Také čtěte

Cudzinkou - útek
10.12.2017, Fikce

Útěk

Večírek bude mít pro Marcelu nečekaný vývoj, když ji její nový tanečník vezme na procházku. Romantika se ale nekoná.

Jak v zimě dobít baterky? Šup do sauny!
25.01.2018, Fakta

Jak v zimě dobít baterky? Šup do sauny!

Sauna je skvělým způsobem, jak relaxovat po dlouhém dni, vylepšit si náladu a večer lépe usínat. Navíc může pomoci v prevenci nemocí horních cest dýchacích.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.