Nečekaná noční návštěva

Po náročném večeru na pláži a podivné snídani i celém zbytku dne, kdy na mě obyvatelstvo celého Sanorini koukalo tak, jako kdybych jim zavedla povinnou pracovní dobu, jsem se konečně dostala do postele. Vzbudilo mě prudké bušení na dveře pokoje.

Fikce

„Haló, jste tam? Otevřete.“ Rozsvítila jsem lampičku – byla jedna hodina ráno. Co se to sakra děje? Hodila jsem si přes ramena župan a opatrně pootevřela dveře pokoje. Za nimi se skrýval rozespalý naštvaný obličej nějaké Sanoriňanky. „Dobrý den, jsem majitelka hotelu. To jsem ráda, že nespíte.“ Přešla jsem to bez poznámky.

„Já mám na vás strašlivou prosbu!“ Žena mě popadla za ramena a začala mnou cloumat sem a tam. „Dobře! Uklidněte se, já vás poslouchám.“ – „Ten můj Stavros. Zasekl se v plotě, když si chtěl zkrátit cestu domů od souseda, a já teď musím jít ten plot rozříznout, abych ho dostala ven. Usnul v něm.“

Tohle se mi určitě jen zdá. Za chvíli se probudím, bude 11 hodin, na hotelové recepci mrtvo a k snídani hrouda ovčího sýra. „Potřebuju, abyste pohlídala tady Maximose, než se vrátím.“ Dořekla to a podala mi košík, ve kterém leželo to nejroztomilejší štěňátko na světě. „Občas kadí na podlahu, ale jinak je zlatej. Budu pryč jen dvě hodiny. Možná tři, když ho budeme muset pilovat pilkou. Všechno vám vynahradím!“ zabouchla za sebou dveře.

Vzala jsem Maximose do náruče a uvelebila se s ním do postele. Za chvilku začal spokojeně spinkat. Tohle bude hračka.

Za hodinu mě vzbudil šílený pach, který jsem rychle identifikovala. Rozsvítila jsem lampičku a spatřila na podlaze uprostřed pokoje dárek od Maxima. Tak ty takhle! Doběhla jsem do koupelny a hledala něco, čím bych po něm uklidila. Ha! Něco jako sanorinské savo. Rozespale jsem stříkla savo na místo, kde si Maximos ulevil, a najednou mě něco začalo šíleně pálit v oku. Sakra! Já jsem si to savo stříkla do oka! Začala jsem zmateně pobíhat po pokoji. Co teď?!

Také čtěte

Jak rozeznáte chřipku od nachlazení? Sledujte těchto 5 ukazatelů
10.01.2018, Fakta

Jak rozeznáte chřipku od nachlazení? Sledujte těchto 5 ukazatelů

Zatímco nachlazení je víceméně neškodné, chřipku byste rozhodně neměli podceňovat, nýbrž léčit v posteli. Zjistěte, jak je od sebe rozeznáte.

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví
07.05.2018, Fakta

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví

Ať už plánujete jednodenní výlet za město, nebo třeba týdenní dovolenou v Tatrách, bude se vám hodit náš seznam. Obsahuje na první pohled možná nepotřebné věci, v krizi vám ale právě ty prokážou nedocenitelnou službu!

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.