Válení: sanorinský národní sport

Je jeden sport, ve kterém Sanoriňané vynikají. Smůla jen, že se bohužel jinde než na Sanorini neprovozuje.

Fikce

Na Sanorini se odjakživa říká: Kdyby bylo válení sport, vyhráváme každou olympiádu! Válení ale bohužel sport není, tedy alespoň ne celosvětově uznávaný. To nicméně neznamená, že se v něm na ostrově nehraje extraliga. A tak zatímco zbytek světa se může pyšnit slavnými válečníky, na Sanorini učí děti ve škole o slavných válečích.

Tím nejslavnějším byl Paralyzis: pověst říká, že se zrodil z přikrývky. On vlastně válení jakožto sport na Sanorini založil a sám v něm byl velmistrem. Tým válečů pod jeho vedením neohroženě vítězil ve všech soutěžích, které absolvoval, Paralyzovi váleči dohromady během zápasu byli schopni naspat stovky hodin.

V současné době se za mistry Sanorini ve válení považuje tým Ýpnodů, kteří vyhráli poslední ročník mistrovství, konaný v roce 2017. A perlička na závěr: jejich kapitán Chalaró se pravidelně umisťuje na prvním místě žebříčku sanorinského bulvárního časopisu Spi v kategorii nejhezčí váleč.

Také čtěte

Kurací vývar pomáha posilňovať imunitu ľuďom po celom svete! Skúste ochutnať jeho netradičný variant
01.11.2017, Fakta

Kuřecí vývar pomáhá posilovat imunitu lidem po celém světě! Zkuste ochutnat jeho netradiční variantu

Poctivý kuřecí vývar je považován za skvělého pomocníka v boji proti virům v mnoha kulturách. Spousta lidí kuřecím vývarem často nahrazuje horký čaj ve chvíli, kdy cítí, že na ně leze rýma nebo viróza.

Z ostrova Sanorini: Bosk
25.10.2017, Fikce

Video: Cvičení

Vlasilis dělá všechno pro to, aby zůstal ve formě a milovanou Eniké neustále ohromoval svými fyzickými přednostmi. Pravidelně jednou za rok cvičí! Jak jste na tom vy?

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.