Válení: sanorinský národní sport

Je jeden sport, ve kterém Sanoriňané vynikají. Smůla jen, že se bohužel jinde než na Sanorini neprovozuje.

Fikce

Na Sanorini se odjakživa říká: Kdyby bylo válení sport, vyhráváme každou olympiádu! Válení ale bohužel sport není, tedy alespoň ne celosvětově uznávaný. To nicméně neznamená, že se v něm na ostrově nehraje extraliga. A tak zatímco zbytek světa se může pyšnit slavnými válečníky, na Sanorini učí děti ve škole o slavných válečích.

Tím nejslavnějším byl Paralyzis: pověst říká, že se zrodil z přikrývky. On vlastně válení jakožto sport na Sanorini založil a sám v něm byl velmistrem. Tým válečů pod jeho vedením neohroženě vítězil ve všech soutěžích, které absolvoval, Paralyzovi váleči dohromady během zápasu byli schopni naspat stovky hodin.

V současné době se za mistry Sanorini ve válení považuje tým Ýpnodů, kteří vyhráli poslední ročník mistrovství, konaný v roce 2017. A perlička na závěr: jejich kapitán Chalaró se pravidelně umisťuje na prvním místě žebříčku sanorinského bulvárního časopisu Spi v kategorii nejhezčí váleč.

Také čtěte

Čo jesť, keď máte nádchu
07.02.2018, Fakta

Co jíst, když máte rýmu

S ucpaným nosem člověku většinou moc nechutná. Věděli jste ale, že některé potraviny vám od příznaků rýmy mohou ulevit? Inspirujte se!

Najobľúbenejšie koníčky obyvateľov Sanorini
01.12.2017, Fikce

Nejoblíbenější koníčky obyvatel Sanorini

Výzkumy ukazují, že Sanoriňané patří mezi nejšťastnější národy světa. Jaký je jejich recept na spokojený život?

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.