Válení: sanorinský národní sport

Je jeden sport, ve kterém Sanoriňané vynikají. Smůla jen, že se bohužel jinde než na Sanorini neprovozuje.

Fikce

Na Sanorini se odjakživa říká: Kdyby bylo válení sport, vyhráváme každou olympiádu! Válení ale bohužel sport není, tedy alespoň ne celosvětově uznávaný. To nicméně neznamená, že se v něm na ostrově nehraje extraliga. A tak zatímco zbytek světa se může pyšnit slavnými válečníky, na Sanorini učí děti ve škole o slavných válečích.

Tím nejslavnějším byl Paralyzis: pověst říká, že se zrodil z přikrývky. On vlastně válení jakožto sport na Sanorini založil a sám v něm byl velmistrem. Tým válečů pod jeho vedením neohroženě vítězil ve všech soutěžích, které absolvoval, Paralyzovi váleči dohromady během zápasu byli schopni naspat stovky hodin.

V současné době se za mistry Sanorini ve válení považuje tým Ýpnodů, kteří vyhráli poslední ročník mistrovství, konaný v roce 2017. A perlička na závěr: jejich kapitán Chalaró se pravidelně umisťuje na prvním místě žebříčku sanorinského bulvárního časopisu Spi v kategorii nejhezčí váleč.

Také čtěte

7 potravín, vďaka ktorým hravo zvládnete prechod zo zimy do jari
05.03.2018, Fakta

7 potravin, díky kterým hravě zvládnete přechod ze zimy do jara

Kýchání, svědění, slzení, otoky, zarudnutí očí. Projevů alergie může být mnoho – od těch „pouze” protivných až po ty život ohrožujících. Jak nepříjemným stavům zabránit? Jednou z cest je úprava jídelníčku.

18.12.2017, Fikce

Video: Ostrý čich

Mít ostrý čich a nos bez rýmy je skvělá věc. Tedy aspoň většinou.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.