Co by neměli dělat lidé, na které něco leze? Tyto 4 chyby!

V okamžiku, kdy se dvakrát necítíte, se rozhoduje o tom, jestli ulehnete, nebo ne. A vězte, že v tu chvíli můžete z velké části ovlivnit to, jak nakonec dopadnete. Takže co nedělat, když chcete z tohoto boje vyjít jako vítěz?

Fakta

Jste unavení, možná vás i bolí hlava nebo v krku a máte neblahé tušení, že na vás leze rýma či nachlazení… Právě v tomto momentě je nesmírně důležité vyvarovat se chování, které zvyšuje šanci, že vás bacil přemůže!

Chyba č. 1: Děláte, jako by nic

Kdo z nás někdy nepřechodil nějakou tu nemoc, že? To je přitom jedna z nejhorších věcí, co můžete udělat. Když cítíte, že nejste ve své kůži, zkuste si dopřát trochu odpočinku, i kdyby to znamenalo vyměnit večerní divadlo za čaj v posteli.

Chyba č. 2: Hned běžíte pro antibiotikaAnt

ibiotika fungují proti bakteriím, ale nachlazení a chřipka bývají způsobeny viry. Takže jen zbytečně budete čekat u doktora, půjdete do lékárny a ve finále zatížíte svůj organismus léky, které vám nepomohou.

Chyba č. 3: Ignorujete příznaky chřipky

O tom, jak rozeznat chřipku od nachlazení, jsme už psali v tomto článku. Jakmile tedy pocítíte příznaky, jako je bolest kloubů, velmi výrazná únava či vysoká horečka, rozhodně je nepodceňujte. Chřipka vyžaduje klid v posteli, pocení, konzumaci vitaminů a dostatek tekutin. Dobré jsou také studené zábaly pro snížení horečky.

Chyba č. 4: Málo spíte

O tom, jak je spánek důležitý, už asi není třeba psát, to je všeobecně známá věc. O to spíš, když na vás něco leze. Pokud chcete, aby váš imunitní systém pracoval, jak má, musíte tělu dopřát dostatek odpočinku.

Zdroje: Webmd, https://symptoms.webmd.com/cold-flu-map/catching-cold-things-to-stop-doing-now

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

sanorin aqua anatura

SANORIN® Aqua Natura, nosní sprej

Roztok soli obohacený o propolis, mateřídoušku a eukalyptus. Tento zdravotnický prostředek je určen k podpůrné léčbě rýmy.

Koupit Více

Také čtěte

Kurací vývar pomáha posilňovať imunitu ľuďom po celom svete! Skúste ochutnať jeho netradičný variant
01.11.2017, Fakta

Kuřecí vývar pomáhá posilovat imunitu lidem po celém světě! Zkuste ochutnat jeho netradiční variantu

Poctivý kuřecí vývar je považován za skvělého pomocníka v boji proti virům v mnoha kulturách. Spousta lidí kuřecím vývarem často nahrazuje horký čaj ve chvíli, kdy cítí, že na ně leze rýma nebo viróza.

Typické sanorinské tance – neuvěříte, jak vypadají!
23.01.2018, Fikce

Typické sanorinské tance – neuvěříte, jak vypadají!

Jako každý jiný národ, i Sanoriňané mají své tradiční tance, které se učí již od malička. Od těch, co běžně známe, se ale dost liší.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.