Co by neměli dělat lidé, na které něco leze? Tyto 4 chyby!

V okamžiku, kdy se dvakrát necítíte, se rozhoduje o tom, jestli ulehnete, nebo ne. A vězte, že v tu chvíli můžete z velké části ovlivnit to, jak nakonec dopadnete. Takže co nedělat, když chcete z tohoto boje vyjít jako vítěz?

Fakta

Jste unavení, možná vás i bolí hlava nebo v krku a máte neblahé tušení, že na vás leze rýma či nachlazení… Právě v tomto momentě je nesmírně důležité vyvarovat se chování, které zvyšuje šanci, že vás bacil přemůže!

Chyba č. 1: Děláte, jako by nic

Kdo z nás někdy nepřechodil nějakou tu nemoc, že? To je přitom jedna z nejhorších věcí, co můžete udělat. Když cítíte, že nejste ve své kůži, zkuste si dopřát trochu odpočinku, i kdyby to znamenalo vyměnit večerní divadlo za čaj v posteli.

Chyba č. 2: Hned běžíte pro antibiotikaAnt

ibiotika fungují proti bakteriím, ale nachlazení a chřipka bývají způsobeny viry. Takže jen zbytečně budete čekat u doktora, půjdete do lékárny a ve finále zatížíte svůj organismus léky, které vám nepomohou.

Chyba č. 3: Ignorujete příznaky chřipky

O tom, jak rozeznat chřipku od nachlazení, jsme už psali v tomto článku. Jakmile tedy pocítíte příznaky, jako je bolest kloubů, velmi výrazná únava či vysoká horečka, rozhodně je nepodceňujte. Chřipka vyžaduje klid v posteli, pocení, konzumaci vitaminů a dostatek tekutin. Dobré jsou také studené zábaly pro snížení horečky.

Chyba č. 4: Málo spíte

O tom, jak je spánek důležitý, už asi není třeba psát, to je všeobecně známá věc. O to spíš, když na vás něco leze. Pokud chcete, aby váš imunitní systém pracoval, jak má, musíte tělu dopřát dostatek odpočinku.

Zdroje: Webmd, https://symptoms.webmd.com/cold-flu-map/catching-cold-things-to-stop-doing-now

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

sanorin aqua anatura

SANORIN® Aqua Natura, nosní sprej

Roztok soli obohacený o propolis, mateřídoušku a eukalyptus. Tento zdravotnický prostředek je určen k podpůrné léčbě rýmy.

Koupit Více

Také čtěte

Recept na spokojný partnerský život? Predsa ten sanorinský!
16.03.2018, Fikce

Recept na spokojený partnerský život? Přeci ten sanorinský!

Máte pocit, že jste konečně našli partnera, se kterým si dovedete představit celý život? Pak zapomeňte na malichernosti a řiďte se (nejen) sanorinskými pravidly.

Jak se vyhnout rýmě? Řiďte se radami sanorinských babiček
30.08.2017, Fakta

Jak snížit riziko rýmy? Dodržujte těchto pár zásad

Mysleli jste si, že rýma je způsobena pouze oslabeným imunitním systémem? Není. Na svědomí ji mají viry, které mohou skolit i jinak zdravého člověka. To ale neznamená, že nejsou způsoby, jak snížit riziko nákazy.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.