Noční nehoda

Je neuvěřitelné, kolik nehod se člověku může stát, když dostane na hlídání štěně. Hrdinný zachránce naštěstí nebyl daleko.

Fikce

Zatímco jsem si pravou rukou držela oko, levou jsem na sebe navlékala náhodné svršky, nalezené různě po pokoji. Když jsem se snažila strčit si nohy do rukávů od trička, došlo mi, že si musím urychleně zavolat záchranku. A kde je vůbec ten pes? „Maxime?! Maximosi?“

Zatímco jsem přemýšlela nad správným skloňováním řeckého jména v pátém pádě oslovujeme voláme, zpod postele se ozvalo zakňučení. Rozběhla jsem se k posteli, za nohou mi plandalo triko a všude byla tma, a najednou jsem cítila, že mi noha podkluzuje a já padám na zem. V tom zlomku vteřiny jsem si nestačila uvědomit, že bude lepší brzdit pád než si rukou bezdůvodně zakrývat oko zasažené savem. Ozvala se šílená rána. Dopadla jsem na kostrč a měla pocit, že už se nikdy v životě nezvednu.

Doplazila jsem se k mobilnímu telefonu a vyťukala číslo na Fedrose. „Umírám,“ zasténala jsem do telefonu a dramaticky ho típla. Alespoň tu bude rychleji. Moje taktika vyšla, jeho stroj zachrčel před hotelem za pár minut. Vrazil do pokoje a našel mě ležet na zemi. „Co se tady stalo?“ – „No, dali mi na hlídání psa, vykadil se na podlahu, já to chtěla umýt, ale stříkla jsem si do oka savo, a když jsem tu pobíhala a hledala Maxima, uklouzla jsem po tom hovínku a narazila si kostrč a žebra. A teď nemůžu vstát.“ Fedros dostal pětiminutový záchvat smíchu.

Také čtěte

politika na sanorini
30.08.2017, Fikce

Politika na Sanorini

První prezidentské volby na Sanorini se konaly v roce 1990, ale skončily fiaskem. Nikdo totiž nekandidoval. A tak se Sanoriňané v referendu o rok později jednohlasně (až na pasáka ovcí Nikolase Tatopulose, který chtěl v prezidentských volbách kandidovat a zaspal registraci) shodli, že budou fungovat bez prezidenta.

Diel siedmy – Pred slávnosťou
11.11.2017, Fikce

Díl sedmý – Před slavností

Cinkla jsem na zvonek na recepci. Stalo se to po asi minutovém váhání. Přijde mi trochu buranské si někoho přivolávat zvonkem, ale tlačítko mě dráždilo – je to skvěle vymyšlené, protože si to určitě chce vyzkoušet každý.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.