Noční nehoda

Je neuvěřitelné, kolik nehod se člověku může stát, když dostane na hlídání štěně. Hrdinný zachránce naštěstí nebyl daleko.

Fikce

Zatímco jsem si pravou rukou držela oko, levou jsem na sebe navlékala náhodné svršky, nalezené různě po pokoji. Když jsem se snažila strčit si nohy do rukávů od trička, došlo mi, že si musím urychleně zavolat záchranku. A kde je vůbec ten pes? „Maxime?! Maximosi?“

Zatímco jsem přemýšlela nad správným skloňováním řeckého jména v pátém pádě oslovujeme voláme, zpod postele se ozvalo zakňučení. Rozběhla jsem se k posteli, za nohou mi plandalo triko a všude byla tma, a najednou jsem cítila, že mi noha podkluzuje a já padám na zem. V tom zlomku vteřiny jsem si nestačila uvědomit, že bude lepší brzdit pád než si rukou bezdůvodně zakrývat oko zasažené savem. Ozvala se šílená rána. Dopadla jsem na kostrč a měla pocit, že už se nikdy v životě nezvednu.

Doplazila jsem se k mobilnímu telefonu a vyťukala číslo na Fedrose. „Umírám,“ zasténala jsem do telefonu a dramaticky ho típla. Alespoň tu bude rychleji. Moje taktika vyšla, jeho stroj zachrčel před hotelem za pár minut. Vrazil do pokoje a našel mě ležet na zemi. „Co se tady stalo?“ – „No, dali mi na hlídání psa, vykadil se na podlahu, já to chtěla umýt, ale stříkla jsem si do oka savo, a když jsem tu pobíhala a hledala Maxima, uklouzla jsem po tom hovínku a narazila si kostrč a žebra. A teď nemůžu vstát.“ Fedros dostal pětiminutový záchvat smíchu.

Také čtěte

Ako podporiť zdravie? Pite kiwi nápoj
01.11.2017, Fakta

Jak podpořit zdraví? Pijte kiwi nápoj

Že jako prevence nachlazení a viróz funguje strava plná vitaminů, asi tušíte. To naštěstí neznamená, že musíte denně sníst kilo ovoce a zeleniny. Máme pro vás totiž recept na vynikající drink, který je zároveň vitaminovou bombou.

4 rady, jak na zmírnění projevů pylové alergie
03.04.2018, Fakta

4 rady, jak na zmírnění projevů pylové alergie

Mezi projevy pylové alergie patří mimo jiné kýchání, smrkání, pálení, ucpaný nos a svědění očí. Úplně se zbavit alergie není jednoduché, ale naštěstí existují relativně snadné způsoby, jak zmírnit její nepříjemné příznaky.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.