Co jsou nosové panny, největší kulturní artikl Sanorini?

Jak známo, námořníci si po staletí předávají příběhy o mořských pannách. Někteří historici tvrdí, že mořské panny byly inspirovány kapustňáky nebo podobnými zvířaty. Na Sanorini ale všichni vědí, že mořské panny jsou inspirované pouze sanorinskými nosovými pannami.

Fikce

Vznik nosových panen

Nosová panna je údajně bájná postava, i když by se o tom každý Sanoriňan hádal. Vyskytuje se v příbězích, bájích, obrazech a mýtech ze Sanorini, velká část místních obyvatel však tvrdí, že nosové panny skutečně žijí v Šnuptichlové Laguně na severu ostrova. Nosové panny, na rozdíl od třeba sirén, nevedou námořníky do záhuby, ale naopak jim rády pomohou od rýmy, pokud by jí trpěli.

Jak nosová panna vypadá?

Nejčastěji bývají nosové panny vyobrazené jako lepé děvy na skalisku, které mávají kapesníkem, případně je rozhazují po okolí. Původ tohoto vyobrazení je zcela jasně inspirovaný Rýmskými válkami, případně mýty o bohyni Kapesňó, jež hraje na lyru.

Nosové panny a jejich majetek

Jednou z mnoha dalších vlastností nosových panen je jejich nesmírná chudoba. Vypráví se totiž, že jediný způsob, jak nosová panna může přijít k majetku, jsou perly. Ty ale smí získat jen tak, že vzniknou z jejích nudlí. To je ovšem problém – vzhledem ke skutečnosti, že ona ani jiní obyvatelé Sanorini rýmu vůbec neznají…

aqua free

SANORIN® Aqua free, nosní sprej

Hypertonický roztok mořské vody, který svým osmotickým působením pomáhá uvolnit ucpaný nos. Tento zdravotnický prostředek mohou užívat dospělí a děti od 6 let.

Koupit Více

Také čtěte

Z ostrova Sanorini: Bosk
25.10.2017, Fikce

Video: Cvičení

Vlasilis dělá všechno pro to, aby zůstal ve formě a milovanou Eniké neustále ohromoval svými fyzickými přednostmi. Pravidelně jednou za rok cvičí! Jak jste na tom vy?

Mutantní mořský koník versus Strašlivá ústřice
03.01.2018, Fikce

(Ne)slavné filmy ze Sanorini: Mutantní mořský koník versus Strašlivá ústřice (1986)

Katastrofický thriller, který dopadl katastrofálně. 1. díl seriálu o pozoruhodných snímcích, natočených na Sanorini.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.