V koberci do nemocnice

Kvůli Marceliným zraněním málem přijela i sanitka, ale naštěstí na Sanorini žádné nemají. Zato tam mají jiné léčebné metody.

Fikce

Ležela jsem na podlaze, smrděla jako psí hovínko a čekala, až se můj takzvaný zachránce přestane smát a odveze mě do nemocnice. „Máte na Sanorini vůbec nějakou nemocnici?!“ vyhrkla jsem.

Došlo mi, že jsem vlastně úplný blázen, když automaticky počítám s tím, že na ostrově, kde se dodneška vypráví pověsti o tom, jak jeden člověk před tisícem let měl rýmu, by mohli mít funkční nemocnici. „Nemáme,“ potvrdil Fedros laxně moje nejhorší obavy. „A doktora?!“ „Máme tu jednoho, co odrodil snad všechny ovce na ostrově,“ řekl s takovou hrdostí v hlase, jako kdyby snad ty ovce… No, to je jedno. „Odvez mě k němu.“

Fedros odešel do koupelny a vrátil se s koberečkem, který ležel u vany. Nechápala jsem, o co se snaží. Kobereček rozprostřel na podlahu vedle mě a s poznámkou, „fuj, to je smrad“, mě do něj zabalil jako vietnamskou rolku. „To abys držela ruce u těla.“ Pak mě vzal do náruče, vynesl ven a posadil do sajdkáry. Mockrát jsem v životě snila o tom, že najdu svého prince, někde na vzdáleném ostrově, u moře… V těch představách ale bylo o dost míň odéru psího hovínka. A taky jsem v nich nebyla zabalená do koberečku z koupelny a strčená do sajdkáry. „Snad nevypadneš,“ řekl a dupl na plyn. Tak snad nevypadnu.

 

Také čtěte

Sanorini
18.04.2018, Fikce

Video: Kapesník

Jak to vypadá, když drží člověk poprvé v ruce kapesník a neví, k čemu slouží?

Přírodní příprava na jaro: 3 zdroje energie a lepší nálady
20.03.2018, Fakta

Přírodní příprava na jaro: 3 zdroje energie a lepší nálady

Jaro je tu za chvíli a vy budete potřebovat spoustu síly a zdraví, abyste si ho dosyta užili. Nevíte, kde nabrat sílu? Máme pro vás 3 ryze přírodní tipy.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.