5 Sanoriňanů, kteří se proslavili ve světě

Nevíte o žádném slavném Sanoriňanovi? Je načase to napravit. Sanorinští rodáci se proslavili v řadě oborů a jsou známí i za hranicemi ostrova. Tedy, je jich známo přesně pět.

Fikce

Obecně platí, že obyvatelé Sanorini po slávě nikterak neprahnou. O ambicích v nějaké konkrétní profesi lze těžko mluvit, vždyť za úspěch se častokrát považuje přežít co nejpříjemněji den – tak aby se člověk vyvaroval stresu a měl ještě dostatek energie na večerní klábosení u vína s přáteli. Rádi vám nicméně představíme obyvatele ostrova, kteří to někam dotáhli. Byť to většinou bylo zcela mimoděk…

Elefratita Prosopulosová

Elefratitu provází reputace proslulé sanorinské šlechtitelky – nutno říct, že si tuto pověst vysloužila naprostou náhodou. Jednoho dne během odpolední siesty omylem zkřížila datlovník s fíkovníkem a tato mimovolná mezidruhová hybridizace měla za následek vznik zcela originálních plodů z názvem „díky”. Ujal se i reklamní slogan DATLE, NEBO FÍK? DÍK! Díky díkům se Elefratita proslavila v gastronomii celého světa a dostala se i do jedné známé kulinářské show, jejíž kuchař proslul tím, že ostatní kuchtíky častuje nadávkami a neumí se ovládat. Elefratita je navíc jedinou obyvatelkou ostrova, která se může pyšnit oceněním Zlaté Mičurinovo jablko.

Basilius Hypochondros

Nejprve si ujasněme jednu věc – Basilius není člověk, ale kůň. A není to jen tak obyčejný kůň – je to kůň, který umí mluvit. Pokecat s ním můžete o počasí, ale zvládá i konverzaci o globálním oteplování a virtuální měně. Kde se taková vlastnost u koně vzala, není známo. Říká se však, že stará Hypochondrosová od rána do večera prakticky nezavře pusu, takže lidské řeči se naučily dokonce i myši v její stodole.

Achiles Moustakas

Achiles je držitelem celosvětového rekordu v délce spánku. Není to žádný žabař – dokáže prospat i tři dny v kuse. Jak je to možné? Nikdo neví.

Achiles Moustakas

Cassiopea Eustachiová

Cassiopea je krasavice, kterou si při jedné ze svých návštěv ostrova vyhlédl vyhlášený italský lovec modelek, známý pod přezdívkou Neapolský hřebec, a vzal ji s sebou do světa. Cassiopea se postupně stala tváří parfému, rychlovarné konvice i zubní pasty. Stesk po domově a neustálé chlípné návrhy Neapolského hřebce ji však nakonec nasměřovaly zpět na domovský ostrov, kde je Cassiopea šťastně sezdána s majitelem půjčovny mopedů.

Artrosis Atlantis

Ve zkratce řečeno je to jediný člověk světa, který sedí dobrovolně ve vězení. Jaké jsou jeho důvody pro setrvání v žaláři? „Je tu o mě dobře postaráno a bachař je prima chlápek,” vysvětluje Artrosis, který sedí – nebo spíš leží – kvůli drobným krádežím dobytka. Podle příběhu Artrosise natočila jedna hollywoodská produkce velkorozpočtový film s názvem Dobrovolný vězeň. Do hlavní role byl pochopitelně obsazen Tom Hanks.

 

sanorin aqua anatura

SANORIN® Aqua Natura, nosní sprej

Roztok soli obohacený o propolis, mateřídoušku a eukalyptus. Tento zdravotnický prostředek je určen k podpůrné léčbě rýmy.

Koupit Více

Také čtěte

Materina dúška ako pomoc pri zápale priedušiek aj opici
10.12.2017, Fakta

Mateřídouška jako pomoc při zánětu průdušek i kocovině

Na mateřídoušku jste určitě narazili i v České republice, je to taková nízká bylina s tenkými větvemi. Je sice nenápadná, ale dokáže toho poměrně dost – ne nadarmo se v léčitelství používá už tisíce let.

Sanorini
20.10.2017, Fikce

Video: Legenda o ostrově Sanorini

Vlasilis a Eniké Onosisovi jsou Sanoriňané jako poleno. Seznamte se a nechte se touto veselou dvojkou provést ostrovem Sanorini – jediným místem na Zemi, kde neznají rýmu.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.