Jak poznat pylovou alergii? Zaměřte se na těchto 5 příznaků

Příznaky alergické rýmy bývají velmi podobné projevům té „obyčejné“ – zejména v počátcích. Sledujte těchto pět ukazatelů a bezpečně je od sebe rozeznejte.

Fakta

Rýma, kašel, únava… To jsou typické příznaky rýmy způsobené nachlazením (virovou infekcí), ale zrovna tak i rýmy alergické. V lecčems jsou si na první pohled podobné, nicméně když jejich příznaky prozkoumáte zblízka, dokážete je od sebe odlišit.

Obtížnější dýchání

Takzvaná dušnost se projevuje častějším zíváním, bolestí na hrudi a těžším dýcháním. Alergik má neustále pocit, jako by měl nedostatek vzduchu v plicích.

Svědění v nose, kýchání

Pro alergickou rýmu je typické časté kýchání a svědění (až pálení) v nose, které se může objevit i v krku nebo uších. Jestliže vás tedy na začátku jara pořád svědí nos, zpozorněte! Svědění v nose pomáhá tlumit například nosní sprej Sanorin Aqua Anti-Allergy, který najdete pod článkem.

Kožní obtíže

Otravné vyrážky či svědivá ložiska jsou u alergiků reakcí na poletující pyly. Ne všichni mají kožní projevy alergie – týká se to častěji lidí, kteří se jako malí potýkali s atopickým ekzémem.

Svědění očí

Když se pyl dostane až na oční sliznici alergika, může způsobit svědění, řezání, nebo dokonce zánět spojivek. V takovém případě se snažte si do očí nesahat, používejte kapičky do očí a zajděte k očnímu lékaři nebo alergologovi.

Bolesti kloubů a zvýšená teplota

Tyto obtíže jsou typické pro chřipku, ovšem ve výjimečných případech také u pylové alergie. Často bývají přisuzovány jarní únavě, ale nenechte se ošálit.

Máte po přečtení článku pocit, že možná právě vy máte alergii? Pak doporučujeme návštěvu lékaře a dodržování rad pro alergiky.

Zdroje: Pro alergiky, https://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clanek/kasel-vyrazky-teplota-a-velka-unava-i-to-jsou-priznaky-alergie-na-pyly, Bez alergie, http://www.bez-alergie.cz/priznaky

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

aqua-antialergy

SANORIN® Aqua Anti-Allergy, nosní sprej

Roztok s obsahem aloe vera a esenciálních olejů. Pomáhá tlumit příznaky alergické rýmy.

Koupit Více

Také čtěte

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví
07.05.2018, Fakta

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví

Ať už plánujete jednodenní výlet za město, nebo třeba týdenní dovolenou v Tatrách, bude se vám hodit náš seznam. Obsahuje na první pohled možná nepotřebné věci, v krizi vám ale právě ty prokážou nedocenitelnou službu!

Montessanorini: vzdelanie pre pohodový život
01.02.2018, Fikce

Montessanorini: vzdělání pro pohodový život

Na tom, která metoda vzdělávání je nejlepší, se neshodnou ani špičkoví světoví odborníci. Sanoriňané ale mají jasno. Jejich alternativní systém Montessanorini vychoval již několik generací lidí, kteří jsou plně připraveni na všechny výzvy pohodového života bez stresu.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.