Jak poznat pylovou alergii? Zaměřte se na těchto 5 příznaků

Příznaky alergické rýmy bývají velmi podobné projevům té „obyčejné“ – zejména v počátcích. Sledujte těchto pět ukazatelů a bezpečně je od sebe rozeznejte.

Fakta

Rýma, kašel, únava… To jsou typické příznaky rýmy způsobené nachlazením (virovou infekcí), ale zrovna tak i rýmy alergické. V lecčems jsou si na první pohled podobné, nicméně když jejich příznaky prozkoumáte zblízka, dokážete je od sebe odlišit.

Obtížnější dýchání

Takzvaná dušnost se projevuje častějším zíváním, bolestí na hrudi a těžším dýcháním. Alergik má neustále pocit, jako by měl nedostatek vzduchu v plicích.

Svědění v nose, kýchání

Pro alergickou rýmu je typické časté kýchání a svědění (až pálení) v nose, které se může objevit i v krku nebo uších. Jestliže vás tedy na začátku jara pořád svědí nos, zpozorněte! Svědění v nose pomáhá tlumit například nosní sprej Sanorin Aqua Anti-Allergy, který najdete pod článkem.

Kožní obtíže

Otravné vyrážky či svědivá ložiska jsou u alergiků reakcí na poletující pyly. Ne všichni mají kožní projevy alergie – týká se to častěji lidí, kteří se jako malí potýkali s atopickým ekzémem.

Svědění očí

Když se pyl dostane až na oční sliznici alergika, může způsobit svědění, řezání, nebo dokonce zánět spojivek. V takovém případě se snažte si do očí nesahat, používejte kapičky do očí a zajděte k očnímu lékaři nebo alergologovi.

Bolesti kloubů a zvýšená teplota

Tyto obtíže jsou typické pro chřipku, ovšem ve výjimečných případech také u pylové alergie. Často bývají přisuzovány jarní únavě, ale nenechte se ošálit.

Máte po přečtení článku pocit, že možná právě vy máte alergii? Pak doporučujeme návštěvu lékaře a dodržování rad pro alergiky.

Zdroje: Pro alergiky, https://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clanek/kasel-vyrazky-teplota-a-velka-unava-i-to-jsou-priznaky-alergie-na-pyly, Bez alergie, http://www.bez-alergie.cz/priznaky

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

aqua-antialergy

SANORIN® Aqua Anti-Allergy, nosní sprej

Roztok s obsahem aloe vera a esenciálních olejů. Pomáhá tlumit příznaky alergické rýmy.

Koupit Více

Také čtěte

Jak poznat pylovou alergii? Zaměřte se na těchto 5 příznaků
12.03.2018, Fakta

Jak poznat pylovou alergii? Zaměřte se na těchto 5 příznaků

Příznaky alergické rýmy bývají velmi podobné projevům té „obyčejné“ – zejména v počátcích. Sledujte těchto pět ukazatelů a bezpečně je od sebe rozeznejte.

Potraviny, které nechybějí v jídelníčku žádného Sanoriňana
30.08.2017, Fakta

Potraviny, které mohou podpořit vaše zdraví

Zde je seznam potravin, které kromě toho, že skvěle chutnají, tělu dodávají potřebné živiny a vitaminy.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.