Recept na spokojený partnerský život? Přeci ten sanorinský!

Máte pocit, že jste konečně našli partnera, se kterým si dovedete představit celý život? Pak zapomeňte na malichernosti a řiďte se (nejen) sanorinskými pravidly.

Fikce

Internet je plný zaručených rad, jak si udržet partnera, jak partnera učinit šťastným, jak s partnerem prožít spokojený život. Na co tedy přišli Sanoriňané, na rozdíl od ostatních, že vám bude stát za to si následujících pár řádků přečíst? Na to, že pokud chce člověk prožít šťastný život naplněný láskou a harmonií, musí v první řadě začít u sebe.

Uvědomte si, co chcete

Chcete prožít život plný cestování, objevování nových zemí a rádi zkoušíte pořád něco nového? Pak je nanejvýš pravděpodobné, že vztah s domácím peciválem vás zrovna štěstím nenaplní. Ano, vždy lze vymýšlet kompromisy, případně cestovat s kamarádem nebo sami, ale jsou to právě ty nevšední zážitky, které lidi spojují, když je zažívají společně. A obdobně to samozřejmě platí i v dalších případech, ne jen ve chvíli, kdy jste nadšení cestovatelé.

Nikoho neměňte

Chtěli byste, aby měla vaše drahá polovička neustále nějaké připomínky k tomu, jak a s kým trávíte svůj volný čas, jakou práci děláte či neděláte, jak chodíte oblékaní, jak mluvíte, jak se díváte a snad i jak dýcháte? Určitě ne – a podobně to cítí váš partner. Jako u všech sanorinských rad i zde platí, že nic se nesmí brát dogmaticky a jisté kompromisy jsou vždy možné. Jen si uvědomte, že pokud se vám nelíbí, jaký je člověk, s nímž žijete, pak začněte přemýšlet spíše nad tím, jestli je šance, že se s tím smíříte, nebo ne.

Nesuplujte chůvu

Určitě je hezké a potřebné, abyste o svého partnera pečovali, abyste se o něj starali, ale mějte na paměti, že to vždy musí být oboustranné. Rozhodně byste svému protějšku neměli suplovat domácí péči, na kterou byl zvyklý od maminky. A tak pokud si jednoho dne uvědomíte, že veškerou práci v domácnosti zastáváte vy, stejně jako veškerou péči o členy rodiny, a ještě jste tím jediným, kdo si dá práci vymýšlet nějaké společné aktivity pro vás dva, i když oba pracujete a máte vlastní povinnosti, pak se zastavte a zhluboka se nadechněte. A nechte toho.

Hledejte si čas jen pro sebe

Ani ten sebedokonalejší pár nesmí podcenit jednu věc, a tou je uvědomit si, na kolik cenný je čas, který věnujete jen sami sobě. I když byste třeba nejradši s tím druhým trávili každou volnou chvíli, neměli byste to tolik přehánět. Dejte si dlouhou vanu, jděte si zaběhat, vlezte si do křesla a čtěte si. Pusťte si svůj oblíbený seriál nebo vezměte psa na dlouhou procházku. Čas od času je důležité být jen sám se sebou a se svými myšlenkami, které si můžete v klidu v hlavě srovnat. A pak se vraťte zpátky ke svému milovanému partnerovi, nalijte si ouzo, sedněte si na verandu před dům a pod širým nebem debatujte o možném i nemožném. A mějte se rádi. 🙂

Také čtěte

Doprava na Sanorini
01.11.2017, Fikce

Doprava na Sanorini

Když chcete na Sanorini sednout za volant, vůbec nepotřebujete řidičský průkaz!

6 věcí, které ženy závidějí Sanoriňankám
30.08.2017, Fikce

6 věcí, které ženy závidějí Sanoriňankám

Sanorinské ženy jsou světově známé pro svou krásu, temperament, klid a vyrovnanost, které z nich přímo vyzařují. Případy, kdy se náhodný turista zamiluje do Sanoriňanky na první pohled, jsou velice časté. Méně často je ale tato láska opětována, protože sanorinské ženy jsou proslulé svou vybíravostí.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.