Přírodní příprava na jaro: 3 zdroje energie a lepší nálady

Jaro je tu za chvíli a vy budete potřebovat spoustu síly a zdraví, abyste si ho dosyta užili. Nevíte, kde nabrat sílu? Máme pro vás 3 ryze přírodní tipy.

Fakta

Předjaří je zvláštní doba. Člověk už je unavený z dlouhé šedivé zimy, ale první teplé jarní dny se zdají být v nedohlednu. Často si připadáme bez „šťávy“, nálada klesá a obecně jsme v tomto období náchylnější k tomu, nachladit se. Máme pro vás pár tipů, jak nabrat energii a nabudit organismus, abyste jaro přivítali v plné síle a bez rýmy.

Ořechy

Pokud hledáte zdravý zdroj energie a kvalitních tuků, sáhněte po ořeších. Například mandle fungují jako skvělý „nakopávač“ – jsou totiž plné energie a bohaté na vápník, fosfor, hořčík nebo vitamin E. Vlašské ořechy obsahují zdravé nenasycené mastné kyseliny a buráky (arašídy) zase velké množství resveratrolu, známé bioaktivní látky. Navíc prý jejich loupání zmírňuje stres a celkově uklidňuje.

ořechy

Rakytník

Rakytník řešetlákový je mnohými považován za rostlinu budoucnosti. Díky vysokému obsahu vitaminu C je skvělým pomocníkem v boji s nachlazením. Plody obsahují také velké množství vitaminů B, E, A, D, K i minerálních látek a tzv. flavonoidů. Kromě pozitivního vlivu na trávení, kožní problémy či oči se jim připisuje i schopnost bojovat proti zánětům.

Kysané zelí

Zázrak, který v dávných dobách díky obsahu vitaminu C zachránil nejednoho námořníka před kurdějemi, dokáže pořádně vzpružit i vás. Tato vitaminová bomba s vysokým obsahem minerálů, jako je hořčík, vápník, draslík nebo zinek, napomáhá organismu v boji proti virům, bakteriím i infekcím a zároveň zlepšuje náladu a koncentraci.

Zdroje: Ordinace.cz, http://www.ordinace.cz/clanek/kysane-zeli-podporuje-nasi-obranyschopnost/
BBCgoodfood.com, https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-nuts
Vitalia.cz, https://www.vitalia.cz/clanky/rakytnik-dokonaly-pomocnik-na-posileni-imunity/

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

Také čtěte

Jak se vyhnout rýmě? Řiďte se radami sanorinských babiček
30.08.2017, Fakta

Jak snížit riziko rýmy? Dodržujte těchto pár zásad

Mysleli jste si, že rýma je způsobena pouze oslabeným imunitním systémem? Není. Na svědomí ji mají viry, které mohou skolit i jinak zdravého člověka. To ale neznamená, že nejsou způsoby, jak snížit riziko nákazy.

Čo sú nosové panny, najväčší kultúrny artikel Sanorini?
24.02.2018, Fikce

Co jsou nosové panny, největší kulturní artikl Sanorini?

Jak známo, námořníci si po staletí předávají příběhy o mořských pannách. Někteří historici tvrdí, že mořské panny byly inspirovány kapustňáky nebo podobnými zvířaty. Na Sanorini ale všichni vědí, že mořské panny jsou inspirované pouze sanorinskými nosovými pannami.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.