Přírodní příprava na jaro: 3 zdroje energie a lepší nálady

Jaro je tu za chvíli a vy budete potřebovat spoustu síly a zdraví, abyste si ho dosyta užili. Nevíte, kde nabrat sílu? Máme pro vás 3 ryze přírodní tipy.

Fakta

Předjaří je zvláštní doba. Člověk už je unavený z dlouhé šedivé zimy, ale první teplé jarní dny se zdají být v nedohlednu. Často si připadáme bez „šťávy“, nálada klesá a obecně jsme v tomto období náchylnější k tomu, nachladit se. Máme pro vás pár tipů, jak nabrat energii a nabudit organismus, abyste jaro přivítali v plné síle a bez rýmy.

Ořechy

Pokud hledáte zdravý zdroj energie a kvalitních tuků, sáhněte po ořeších. Například mandle fungují jako skvělý „nakopávač“ – jsou totiž plné energie a bohaté na vápník, fosfor, hořčík nebo vitamin E. Vlašské ořechy obsahují zdravé nenasycené mastné kyseliny a buráky (arašídy) zase velké množství resveratrolu, známé bioaktivní látky. Navíc prý jejich loupání zmírňuje stres a celkově uklidňuje.

ořechy

Rakytník

Rakytník řešetlákový je mnohými považován za rostlinu budoucnosti. Díky vysokému obsahu vitaminu C je skvělým pomocníkem v boji s nachlazením. Plody obsahují také velké množství vitaminů B, E, A, D, K i minerálních látek a tzv. flavonoidů. Kromě pozitivního vlivu na trávení, kožní problémy či oči se jim připisuje i schopnost bojovat proti zánětům.

Kysané zelí

Zázrak, který v dávných dobách díky obsahu vitaminu C zachránil nejednoho námořníka před kurdějemi, dokáže pořádně vzpružit i vás. Tato vitaminová bomba s vysokým obsahem minerálů, jako je hořčík, vápník, draslík nebo zinek, napomáhá organismu v boji proti virům, bakteriím i infekcím a zároveň zlepšuje náladu a koncentraci.

Zdroje: Ordinace.cz, http://www.ordinace.cz/clanek/kysane-zeli-podporuje-nasi-obranyschopnost/
BBCgoodfood.com, https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-nuts
Vitalia.cz, https://www.vitalia.cz/clanky/rakytnik-dokonaly-pomocnik-na-posileni-imunity/

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

Také čtěte

5 věcí, které se naučíte na Sanorini
30.08.2017, Fikce

5 věcí, které se naučíte na Sanorini

Na Sanorini se nejezdí pouze za úlevou od rýmy. Můžete se tu naučit i spoustu věcí, které vám i po návratu z dovolené přijdou vhod.

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví
07.05.2018, Fakta

5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví

Ať už plánujete jednodenní výlet za město, nebo třeba týdenní dovolenou v Tatrách, bude se vám hodit náš seznam. Obsahuje na první pohled možná nepotřebné věci, v krizi vám ale právě ty prokážou nedocenitelnou službu!

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.