Setkání se šamanem

Na co si zařizovat ordinaci, když může lidi léčit ve stodole! Sanorinský šaman se pokusil vyléčit Marcelino zlomené žebro. Podařilo se?

Fikce

Zaparkovali jsme u stodoly. Aha, tak z druhé strany bude zřejmě dům, kde dotyčný bydlí, říkala jsem si. Jenže jak to tak na Sanorini bývá, opět jsem se mýlila. Ta stodola totiž byl dům, kde dotyčný bydlel. Protestovala bych, ale byla jsem zabalená do koberečku z koupelny a pomalu omdlévala z pachu psího hovínka.

Fedros vyskočil z motorky a šel zaklepat na vrata. Asi na vteřinu mi prolítlo hlavou: „Je to hrdina.“ Ale vzápětí jsem toho litovala, protože se na mě otočil a křikl: „Ten smrad z tebe se line až sem!“ A opět se rozesmál na celé kolo. Už mi to bylo jedno, hlavně ať ten místní rodič ovcí otevře a pomůže mi. Po dalších třech kolech bušení na vrata jsem se dočkala. Otevřely se a stál v nich ten nejstarší člověk, co kdy chodil po povrchu planety Země. Jeho tvář vypadala jako moje prsty, když ležím hodinu ve vaně. Tak to ne, tenhle člověk na mě nesáhne.

Podali si s Fedrosem ruku a on mu něco pošeptal. Muž souhlasně pokýval hlavou a vydali se k motorce. Zvedli mě jako kládu a odnesli do stodoly. V duchu jsem se loučila se životem. Pak na mě zabečela ovce. „Proč tady nemáte nemocnici?“ zkusila jsem to ještě jednou na Fedrose, ale ten mi místo odpovědi začal sundávat moje kalhoty od pyžama, zamazané od Maximovy nadílky. V tu chvíli mi došlo, že to je ta nejromantičtější věc, která se mezi námi do té doby odehrála.

Stařík si mě mezitím znalecky prohlížel – nebo možná stál a vzpomínal na to, jak chodil na základní školu v 18. století. Nakonec něco zamumlal a vyšel ven. „Máš prý zlomené žebro,“ řekl Fedros a dlouze se mi zadíval na hrudník, jako kdyby taky ovládal umění diagnostikovat pohledem. „Jak to poznal takhle od oka?“ – „Je to šaman.“ To jo – a učil se od čaroděje Merlina. Panebože, já tohle nepřežiju.

Také čtěte

Čo jesť, keď máte nádchu
07.02.2018, Fakta

Co jíst, když máte rýmu

S ucpaným nosem člověku většinou moc nechutná. Věděli jste ale, že některé potraviny vám od příznaků rýmy mohou ulevit? Inspirujte se!

(Ne)slávne filmy zo Sanorini: Gertruda Geschmacklos: Slepá láska v tieni olivovníkov (1994)
11.02.2018, Fikce

(Ne)slavné filmy ze Sanorini: Gertruda Geschmacklos: Slepá láska ve stínu olivovníků (1994)

Když se spojí precizní německá produkce, líbivě romantický scénář a nádherné přírodní lokace Sanorini, nemůže to dopadnout špatně. Nebo ano?

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.