4 rady pro pobyt v přírodě s dětmi

Co dělat pro to, abyste si výlet v přírodě s dětmi užili a neskončilo to pláčem? Zjistíte v článku.

Fakta

Minimalizujte riziko chycení klíštěte

Borelióza, klíšťová encefalitida, bartonelóza, tularémie… To je jen pár z ošklivých nemocí, jež přenášejí klíšťata. Jestliže chcete opravdu snížit pravděpodobnost, že se do vás nebo vašich dětí klíště zakousne, dobře se oblečte. Vyvarujte se šortek a krátkých trik a raději oblečením zakryjte co největší plochu svého těla. A i v tom případě ideálně použijte repelent – existují i speciální prostředky pro děti, které nedráždí jemnou dětskou kůži. Po každém pobytu venku sebe i ratolesti řádně prohlédněte. Pokud klíště najdete, pomocí vhodného nástroje ho vytáhněte a místo vydezinfikujte.

Vybavte se pro případ alergie

Vždycky je dobré mít s sebou na výletě prášky proti alergiím, kdyby vaše dítko náhodou postihla alergická reakce na nějaký pyl. Zajděte si pro prášky do lékárny, kde vám také poradí s vhodným dávkováním. Dobré je si pomoci i prostředkem/lékem, který zmírňuje příznaky alergické rýmy. Zkuste třeba sprej Sanorin Anti-Allergy.

Chraňte se před sluncem

Kdo měl někdy úžeh, ví, jak nepříjemná záležitost to je. A zejména u dětí, pro něž je to ještě větší zátěž. Zdržujte se s dětmi raději ve stínu a noste kšiltovku či klobouk. Zkrátka dávejte pozor na to, abyste to s tím sluncem nepřehnali. Své ratolesti taky mažte krémem s ochranným faktorem, aby se nespálily.

Zajistěte přísun tekutin

Zajistěte přísun tekutin

Vezměte si s sebou dost vody – vždycky je lepší „táhnout“ v batohu litr navíc než pak bědovat, když máte žízeň a není co pít. Děti na výletě často zapomenou na pravidelné pití, tak jim to nezapomeňte připomínat a kontrolujte, že se opravdu hydratují. Tahle rada platí zejména v teplejších dnech, kdy je riziko dehydratace nejvyšší.

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

aqua-antialergy

SANORIN® Aqua Anti-Allergy, nosní sprej

Roztok s obsahem aloe vera a esenciálních olejů. Pomáhá tlumit příznaky alergické rýmy.

Koupit Více

Také čtěte

jak se dostat na sanorini
30.08.2017, Fikce

Jak se dostat na Sanorini

Do ráje středomořského klidu se můžete dostat třemi cestami. Každá z nich má však nějaké ty nevýhody.

Zázračný eukalyptus: Pomáhá proti rýmě i bolestem hlavy
30.08.2017, Fakta

Eukalyptový olej uleví při rýmě i bolestech svalů

Eukalyptus je strom původem z Austrálie a olej z něj se už pěknou řádku let využívá jako přísada do přípravků proti kašli a nachlazení. Eukalyptový olej ale najdete třeba i v ústních vodách či mastech přinášejících úlevu od bolestí svalů a kloubů.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.