4 rady pro pobyt v přírodě s dětmi

Co dělat pro to, abyste si výlet v přírodě s dětmi užili a neskončilo to pláčem? Zjistíte v článku.

Fakta

Minimalizujte riziko chycení klíštěte

Borelióza, klíšťová encefalitida, bartonelóza, tularémie… To je jen pár z ošklivých nemocí, jež přenášejí klíšťata. Jestliže chcete opravdu snížit pravděpodobnost, že se do vás nebo vašich dětí klíště zakousne, dobře se oblečte. Vyvarujte se šortek a krátkých trik a raději oblečením zakryjte co největší plochu svého těla. A i v tom případě ideálně použijte repelent – existují i speciální prostředky pro děti, které nedráždí jemnou dětskou kůži. Po každém pobytu venku sebe i ratolesti řádně prohlédněte. Pokud klíště najdete, pomocí vhodného nástroje ho vytáhněte a místo vydezinfikujte.

Vybavte se pro případ alergie

Vždycky je dobré mít s sebou na výletě prášky proti alergiím, kdyby vaše dítko náhodou postihla alergická reakce na nějaký pyl. Zajděte si pro prášky do lékárny, kde vám také poradí s vhodným dávkováním. Dobré je si pomoci i prostředkem/lékem, který zmírňuje příznaky alergické rýmy. Zkuste třeba sprej Sanorin Anti-Allergy.

Chraňte se před sluncem

Kdo měl někdy úžeh, ví, jak nepříjemná záležitost to je. A zejména u dětí, pro něž je to ještě větší zátěž. Zdržujte se s dětmi raději ve stínu a noste kšiltovku či klobouk. Zkrátka dávejte pozor na to, abyste to s tím sluncem nepřehnali. Své ratolesti taky mažte krémem s ochranným faktorem, aby se nespálily.

Zajistěte přísun tekutin

Zajistěte přísun tekutin

Vezměte si s sebou dost vody – vždycky je lepší „táhnout“ v batohu litr navíc než pak bědovat, když máte žízeň a není co pít. Děti na výletě často zapomenou na pravidelné pití, tak jim to nezapomeňte připomínat a kontrolujte, že se opravdu hydratují. Tahle rada platí zejména v teplejších dnech, kdy je riziko dehydratace nejvyšší.

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

aqua-antialergy

SANORIN® Aqua Anti-Allergy, nosní sprej

Roztok s obsahem aloe vera a esenciálních olejů. Pomáhá tlumit příznaky alergické rýmy.

Koupit Více

Také čtěte

Jak poznat pylovou alergii? Zaměřte se na těchto 5 příznaků
12.03.2018, Fakta

Jak poznat pylovou alergii? Zaměřte se na těchto 5 příznaků

Příznaky alergické rýmy bývají velmi podobné projevům té „obyčejné“ – zejména v počátcích. Sledujte těchto pět ukazatelů a bezpečně je od sebe rozeznejte.

5 věcí, které se naučíte na Sanorini
30.08.2017, Fikce

5 věcí, které se naučíte na Sanorini

Na Sanorini se nejezdí pouze za úlevou od rýmy. Můžete se tu naučit i spoustu věcí, které vám i po návratu z dovolené přijdou vhod.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.