5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví

Ať už plánujete jednodenní výlet za město, nebo třeba týdenní dovolenou v Tatrách, bude se vám hodit náš seznam. Obsahuje na první pohled možná nepotřebné věci, v krizi vám ale právě ty prokážou nedocenitelnou službu!

Fakta

Dobré boty a pláštěnka

Kvalitní obuv je základ, hlavně pokud hodláte víc chodit. Chce to ortopedicky tvarovanou stélku a do hor samozřejmě i zpevnění okolo kotníku. Důležité ale taky je, aby boty nepromokly a přitom byly prodyšné a vám se v nich nezapařovala noha. Téměř kamkoliv se taky hodí pláštěnka – nezabere skoro žádné místo, ale v případě silného lijáku je opravdu užitečná. Vyvarujete se tak promoknutí a prochladnutí.

Dobré boty a pláštěnka

Výbava proti alergiím

Pylová alergie může někdy „udeřit“ úplně nečekaně. Stačí svačina v trávě, kdy se k vám dostanou alergizující pyly, a můžete mít velmi nepříjemnou alergickou reakci. Svědění, šimrání, kýchání a slzení jsou ty „lehčí“ případy, v těch horších se můžete začít i dusit. Mějte proto vždycky po ruce prášky proti alergiím, zejména cestujete-li s dětmi. Jestliže víte, že někoho z vaší výpravy pylové alergie trápí, doporučujeme přibalit prostředek na zmírnění případných příznaků. Zkuste třeba sprej Sanorin Anti-Allergy.

Lékárnička

I do malé taštičky vměstnáte nezbytnosti z domácí lékárničky vhodné na cesty. Určitě doporučujeme náplasti, dezinfekci a obvaz. Hodí se i nějaké univerzální prášky proti bolesti (hlavy, břicha, zad). A kdybyste náhodou měli místo nazbyt, přibalte i mast na natažené svaly.

Kšiltovka a opalovací krém

Přemíra sluníčka může způsobit úžeh, který doprovázejí velmi nepříjemné projevy, jako je bolest hlavy, horečka a celková slabost. Proto je fajn mít vždy na hlavě nějakou pokrývku a pokud možno se pohybovat ve stínu. A nezapomeňte se mazat krémem s ochranným aktorem – když nejsme u moře, máme tendenci ochranu kůže před sluncem podceňovat, paprsky přitom pálí všude.

Nůž

Dobrý nůž je prostě základ – kromě toho, že si s ním ukrojíte krajíc chleba, se hodí i pro uříznutí obvazu či gázy. Nezabere moc místa, ale v krizi se může opravdu hodit – nikdy nevíte, co si na vás příroda přichystá.

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

 

aqua-antialergy

SANORIN® Aqua Anti-Allergy, nosní sprej

Roztok s obsahem aloe vera a esenciálních olejů. Pomáhá tlumit příznaky alergické rýmy.

Koupit Více

Také čtěte

Montessanorini: vzdelanie pre pohodový život
01.02.2018, Fikce

Montessanorini: vzdělání pro pohodový život

Na tom, která metoda vzdělávání je nejlepší, se neshodnou ani špičkoví světoví odborníci. Sanoriňané ale mají jasno. Jejich alternativní systém Montessanorini vychoval již několik generací lidí, kteří jsou plně připraveni na všechny výzvy pohodového života bez stresu.

Jak se vyhnout rýmě? Řiďte se radami sanorinských babiček
30.08.2017, Fakta

Jak snížit riziko rýmy? Dodržujte těchto pár zásad

Mysleli jste si, že rýma je způsobena pouze oslabeným imunitním systémem? Není. Na svědomí ji mají viry, které mohou skolit i jinak zdravého člověka. To ale neznamená, že nejsou způsoby, jak snížit riziko nákazy.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.