5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví

Ať už plánujete jednodenní výlet za město, nebo třeba týdenní dovolenou v Tatrách, bude se vám hodit náš seznam. Obsahuje na první pohled možná nepotřebné věci, v krizi vám ale právě ty prokážou nedocenitelnou službu!

Fakta

Dobré boty a pláštěnka

Kvalitní obuv je základ, hlavně pokud hodláte víc chodit. Chce to ortopedicky tvarovanou stélku a do hor samozřejmě i zpevnění okolo kotníku. Důležité ale taky je, aby boty nepromokly a přitom byly prodyšné a vám se v nich nezapařovala noha. Téměř kamkoliv se taky hodí pláštěnka – nezabere skoro žádné místo, ale v případě silného lijáku je opravdu užitečná. Vyvarujete se tak promoknutí a prochladnutí.

Dobré boty a pláštěnka

Výbava proti alergiím

Pylová alergie může někdy „udeřit“ úplně nečekaně. Stačí svačina v trávě, kdy se k vám dostanou alergizující pyly, a můžete mít velmi nepříjemnou alergickou reakci. Svědění, šimrání, kýchání a slzení jsou ty „lehčí“ případy, v těch horších se můžete začít i dusit. Mějte proto vždycky po ruce prášky proti alergiím, zejména cestujete-li s dětmi. Jestliže víte, že někoho z vaší výpravy pylové alergie trápí, doporučujeme přibalit prostředek na zmírnění případných příznaků. Zkuste třeba sprej Sanorin Anti-Allergy.

Lékárnička

I do malé taštičky vměstnáte nezbytnosti z domácí lékárničky vhodné na cesty. Určitě doporučujeme náplasti, dezinfekci a obvaz. Hodí se i nějaké univerzální prášky proti bolesti (hlavy, břicha, zad). A kdybyste náhodou měli místo nazbyt, přibalte i mast na natažené svaly.

Kšiltovka a opalovací krém

Přemíra sluníčka může způsobit úžeh, který doprovázejí velmi nepříjemné projevy, jako je bolest hlavy, horečka a celková slabost. Proto je fajn mít vždy na hlavě nějakou pokrývku a pokud možno se pohybovat ve stínu. A nezapomeňte se mazat krémem s ochranným aktorem – když nejsme u moře, máme tendenci ochranu kůže před sluncem podceňovat, paprsky přitom pálí všude.

Nůž

Dobrý nůž je prostě základ – kromě toho, že si s ním ukrojíte krajíc chleba, se hodí i pro uříznutí obvazu či gázy. Nezabere moc místa, ale v krizi se může opravdu hodit – nikdy nevíte, co si na vás příroda přichystá.

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

 

aqua-antialergy

SANORIN® Aqua Anti-Allergy, nosní sprej

Roztok s obsahem aloe vera a esenciálních olejů. Pomáhá tlumit příznaky alergické rýmy.

Koupit Více

Také čtěte

Máte kašeľ? Skúste 3 tipy pre ľahšie vykašliavanie
03.12.2017, Fakta

3 tipy pro snadnější vykašlávání

Možná se budete divit, jaké potraviny vám mohou pomoci, když vás trápí kašel. Čtěte dál a dozvíte se, po čem v regálu sáhnout, když si potřebujete usnadnit vykašlávání.

Typické sanorinské tance – neuvěříte, jak vypadají!
23.01.2018, Fikce

Typické sanorinské tance – neuvěříte, jak vypadají!

Jako každý jiný národ, i Sanoriňané mají své tradiční tance, které se učí již od malička. Od těch, co běžně známe, se ale dost liší.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.