5 věcí, které vám na dovolené či výletě mohou zachránit zdraví

Ať už plánujete jednodenní výlet za město, nebo třeba týdenní dovolenou v Tatrách, bude se vám hodit náš seznam. Obsahuje na první pohled možná nepotřebné věci, v krizi vám ale právě ty prokážou nedocenitelnou službu!

Fakta

Dobré boty a pláštěnka

Kvalitní obuv je základ, hlavně pokud hodláte víc chodit. Chce to ortopedicky tvarovanou stélku a do hor samozřejmě i zpevnění okolo kotníku. Důležité ale taky je, aby boty nepromokly a přitom byly prodyšné a vám se v nich nezapařovala noha. Téměř kamkoliv se taky hodí pláštěnka – nezabere skoro žádné místo, ale v případě silného lijáku je opravdu užitečná. Vyvarujete se tak promoknutí a prochladnutí.

Dobré boty a pláštěnka

Výbava proti alergiím

Pylová alergie může někdy „udeřit“ úplně nečekaně. Stačí svačina v trávě, kdy se k vám dostanou alergizující pyly, a můžete mít velmi nepříjemnou alergickou reakci. Svědění, šimrání, kýchání a slzení jsou ty „lehčí“ případy, v těch horších se můžete začít i dusit. Mějte proto vždycky po ruce prášky proti alergiím, zejména cestujete-li s dětmi. Jestliže víte, že někoho z vaší výpravy pylové alergie trápí, doporučujeme přibalit prostředek na zmírnění případných příznaků. Zkuste třeba sprej Sanorin Anti-Allergy.

Lékárnička

I do malé taštičky vměstnáte nezbytnosti z domácí lékárničky vhodné na cesty. Určitě doporučujeme náplasti, dezinfekci a obvaz. Hodí se i nějaké univerzální prášky proti bolesti (hlavy, břicha, zad). A kdybyste náhodou měli místo nazbyt, přibalte i mast na natažené svaly.

Kšiltovka a opalovací krém

Přemíra sluníčka může způsobit úžeh, který doprovázejí velmi nepříjemné projevy, jako je bolest hlavy, horečka a celková slabost. Proto je fajn mít vždy na hlavě nějakou pokrývku a pokud možno se pohybovat ve stínu. A nezapomeňte se mazat krémem s ochranným aktorem – když nejsme u moře, máme tendenci ochranu kůže před sluncem podceňovat, paprsky přitom pálí všude.

Nůž

Dobrý nůž je prostě základ – kromě toho, že si s ním ukrojíte krajíc chleba, se hodí i pro uříznutí obvazu či gázy. Nezabere moc místa, ale v krizi se může opravdu hodit – nikdy nevíte, co si na vás příroda přichystá.

Sanoriňané si často trochu vymýšlejí, v této sekci však najdete jen pravdivé informace. Protože když jde o zdraví, musí legrace stranou.

 

aqua-antialergy

SANORIN® Aqua Anti-Allergy, nosní sprej

Roztok s obsahem aloe vera a esenciálních olejů. Pomáhá tlumit příznaky alergické rýmy.

Koupit Více

Také čtěte

5 věcí, které se naučíte na Sanorini
30.08.2017, Fikce

5 věcí, které se naučíte na Sanorini

Na Sanorini se nejezdí pouze za úlevou od rýmy. Můžete se tu naučit i spoustu věcí, které vám i po návratu z dovolené přijdou vhod.

Situace, na které se připravte, pokud jedete na Sanorini poprvé
30.08.2017, Fikce

Situace, na které se připravte, pokud jedete na Sanorini poprvé

Sanorini je svět sám pro sebe. Nikde na celé planetě nenajdete nic podobného. Ostřílení cestovatelé již vědí, ale pokud jste zde nikdy nebyli, určitě se vám bude hodit několik tipů, díky kterým si na Sanorini užijete dovolenou snů.

Na této stránce používáme analytické nástroje

Z důvodu vyhodnocování a zkvalitňování obsahu a jeho šíření na této stránce používáme analytické nástroje služeb Google a Facebook. Kompletní znění podmínek sběru dat.